Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mandlové čisticí mléko Weleda

Recenze: Mandlové čisticí mléko Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Znáte mandlovou řadu od Weleda? Pokud máte rádi jemnou vůni marcipánu a sladkých mandlí, tak určitě vyzkoušejte. Mandlová řada byla vytvořena pro citlivou pleť, protože mandlový olej, který všechny tyto produkty obsahují, je vysoce hypoalergenní a snáší ho výborně i ta nejcitlivější dětská pokožka.

Osobně jsem vyzkoušela produkty tělové péče z této řady a mile mě překvapily, obzvlášť tedy vůně marcipánu, která je luxusní a člověk si užívá péči i čichovým smyslem, nikoliv pouze skrze pokožku. Nejoblíbenější je u mě nejspíš sprchový krém. Sprchové krémy umí Weleda dokonale. Perfektní konzistenci má i tělové mléko této řady Mandel na citlivou pokožku. U mléka si vždycky říkám, jak to ta Weleda dělá, že přípravky mají tak skvěle hedvábnou konzistenci, až by si člověk myslel, že tam musejí být silikony a přitom nikde není silikonu ani kapička. A mandlový krém na ruce můžete klidně používat i jako aromaterapii, protože kromě péče pokožky je vůně intenzivní a trvající (takhle si představuju, že voní ruce někomu, kdo neustále vyrábí marcipán).

Neměla to ale být recenze o jiném produktu? Ano, má být o Čisticím mléku ze stejnojmené řady, kterou tady už chvíli opěvuju. A teď nastane ta pomyslná hodinka pravdy. Jak totiž chcete psát recenzi o produktu, který vám nesedl. Recenze není nikdy objektivní, ale já už mám zkušenost s tolika produkty, že se vždycky bráním něco zcela odsoudit. Často se mi totiž ještě v dobách nezkušeného testování čehokoliv stalo, že jsem prostě produkt nepoužívala správně, nebo jsem si používání nepřizpůsobila sobě - což může velmi pomoci. Někdy ovšem je veškerá snaha marná. Zodpovědně můžu prohlásit, že jsem zkoušela Mandlové čisticí mléko opravdu dlouhou dobu a používala ho různými způsoby, ale výsledek byl bohužel stejný, a tak jsme se rozloučili.

Jsem majitelkou citlivé a suché pokožky. Citlivá pokožka se totiž velmi často rovná suchá pokožka. A myslím, že právě tento fakt často nerespektují ani samotné majitelky takové zarputilé pleti, a také je těžké naformulovat produkt, který by pokryl tuto náročnost. Nemůžu upřít Weledě velkou snahu, její mandlová řada je opravdu povedená. Ale pokud máte problém s alkoholem v produktech, tak je možné, že budete bojovat stejně jako já s úplně všemi přírodními produkty, které obsahují vysoké množství alkoholu. Já jsem na to přišla až stylem pokus-omyl. V Biooo upozorňujeme na potenciální alergeny už v popisech produktů, ale předpokládá to, že svoji pleť a její potřeby znáte velice dobře.

Jaké je tedy Čisticí mandlové mléko od Weledy?

Má velmi příjemnou konzistenci krému, což ve mně opravdu vzbudilo naděje, že by to na mou pleť mohlo působit dobře. Běžně totiž nemůžu používat žádné čisticí prostředky kromě rostlinných olejů a bezalkoholových květových vod. Čistí také velmi dobře, můžete použít krém jak na vatovém tamponku bez použití vody, tak nanesením přímo na pleť a následně opláchnout vodou. Musím zdůraznit jednu věc - Čisticí krém (mléko) opravdu nedráždí pokožku. Jediný problém, který jsem měla, bylo to, že při pravidelném a dlouhodobém použití mi začal pleť vysušovat. Pleť začala nepříjemně šupinkovat a já musela čistidlo vysadit. Zklamaně jsem tedy zhodnotila, že většina čisticích prostředků, ač nedráždivých, prostě pro mě není. Vzhledem k tomu, že moje kamarádka má naopak mastnou pleť, dala jsem mléko na čistění jí v očekávání, že jí bude lépe vyhovovat. Jaké bylo mé překvapení, když jsme zjistily, že kamarádka měla stejný problém, její mastná pleť reagovala přesušením a šupinkováním také. A to s alkoholem ve složení nemá takový problém jako já.

Tak a teď babo raď. Dle mého je alkohol na prvních místech ve složení produktů prostě potenciální problém. Nicméně kolik pletí, tolik chutí, co někomu nevyhovuje, může druhý opěvovat do nebes. Nerada bych tedy tímto odradila ty, kteří nemívají problém s alkoholem. Mandlové čisticí mléko skvěle pleť vyčistí, rozhodně ji nedráždí, ale kvůli množství alkoholu bude potřeba najít mu kamaráda, který ho čas od času vystřídá. :-)

Související produkt
Mandlové čistící mléko 75 ml
Weleda / 314 Kč
Lehké krémové čisticí mléko s výživným mandlovým olejem citlivou pokožku účinně odličuje, zbavuje nečistot a zároveň dodá potřebnou výživu. Díky jemnému složení je vhodné i pro odlíčení očí.
Detail produktu