Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara Bahenní maska od lotyšské značky Mádara čistí pöry do hloubky, působí antibakteriálně a detoxikuje pleť.
Mája Ráblová
4,5 5
11

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ani nevíte, jak je těžké vybrat jen jeden jediný jedinečný oblíbený produkt. U mě se to mění podle nálady, ročního období,... Mám oblíbené kousky na vlasy, na čištění pleti, na mytí, na relaxaci, potravinové doplňky, dekorativku nebo vůně. A těžko za všechny tyto kategorie vybrat pouze jediný. Ale i tak, přece jen mám takovou stálici, kterou si hlídám, aby mi nikdy v koupelně nechyběla… Detoxikační čisticí pleťová maska s bahnem od lotyšské značky Mádara!

K dostání je v malém zkušebním/dárkovém/cestovním/trpasličím balení - 12,5 ml a nebo ve velkém, ekonomičtějším 60ml balení. Bahenní masky jsou oblíbené, myslím, že moje první zkušenost byla někdy v pubertálním věku a byla jsem nadšená z účinků i přesto, že bahenní maska snad ani to bahno neobsahovala. To ovšem není případ Mádary, protože když nakouknete do složení, zjistíte překvapivou věc - nejenže hlavní složkou není voda, ale bahno je na prvním místě ve složení (=této složky je v produktu nejvíce, složky které jsou na posledním místě, jsou v celém produktu zase zastoupené nejméně).

Maska je hodně hutná, pro snazší aplikaci přidávám většinou pár kapek vody, koloidního stříbra, pleťové vody nebo květového hydrolátu. Pokud chci masku nanést pouze lokálně (jen na nos s černými tečkami apod.), nanáším rukou, pokud chci být opravdu krásná, nanáším masku na celý obličej štětcem. Maska poměrně rychle vysychá, a pokud máte čas a chuť dostat z masky maximum, je skvělou možností masku průběžně zvlhčovat vodou v rozprašovači.

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara

Množství, které vystačí na celý obličej.

Plusy:

 • Čistí póry do hloubky bez nutnosti nesprávného mačkání!
 • Prokrvuje pokožku a podněcuje tak regeneraci!
 • Působí antibakteriálně a je skvělou prevencí před vznikem akné a zanášením pórů!
 • Má pozitivní vliv na hormonální akné!
 • Pomáhá při problémech s pigmentovými skvrnami i jizvičkami po akné!
 • Snižuje začervenání pleti i pupínků! (k chvilkovému paradoxu se ještě dostanu :)
 • Detoxikuje pleť, která pak nemá sklony k dehydrataci a zánětlivosti!
 • Dlouhodobě zjemňuje vrásky a aktivně zabraňuje vzniku nových díky tomu, že podporuje správné fungování a procesy v pokožce.
 • Hezky voní, hezky se nanáší, vydrží dlouho :)!

 

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara

Přesně vidíte, kde dává maska pórům pořádně zabrat. Nebo je to naopak :)?

Mínusy:

 • Pokud necháte masku úplně zaschnout, špatně se smývá. Opravdu špatně...
 • Po umytí je pleť ještě pár minut prokrvená (čti červená).
 • Při aplikaci není úplně příjemné, když maska zasychá.
 • Špinavé umyvadlo.
 • Vzniká závislost na viditelnosti účinků ihned po použití :)

 

Recenze oblíbeného produktu: Bahenní maska Mádara

Prokrvená zdravá barva po umytí masky

Závěr: Maska je to prostě skvělá. Po omytí je pleť hebká a po odeznění začervenání je příjemně sjednocená. Pokud to neflákám a používám ji pravidelně, je to opravdu znát. Rozšířené póry, černé tečky a případné pupínky jsou takřka neviditelné zpravidla proto, že žádné nejsou :). Je to příjemná alternativa masek ze zeleného jílu vhodná i pro sušší a citlivou pleť. A jelikož jsou zkušenosti nepřenosné, budete se muset přesvědčit sami.

Občas mám navíc pocit, že platí přímá úměra - čím špinavější umyvadlo, tím čistší pleť :)!

Osobní tip: Předtím, než odejdete z domu s krásným pocitem, že jste si udělali bahenní masku a teď jste neodolatelní, koukněte do zrcadla, jestli vám maska nezůstala v nosních dírkách. Doporučuji já a moje několikanásobná osobní zkušenost.

Související produkt
Čisticí pleťová maska s bahnem, Detox 60 ml
MÁDARA / 649 Kč
Čisticí pleťová maska zklidňuje a hojí mastnou problematickou pleť náchylnou ke tvorbě nedokonalostí a rozšířených pórů. Pokožku čistí do hloubky a detoxikuje.
Detail produktu