Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sérum - klíč k dokonalé pleti

Sérum - klíč k dokonalé pleti Sérum je extra krok v péči o pleť, který bohužel většina vynechává.
Karolína Kinclová
5,0 5
6

Sérum - klíč k dokonalé pleti zdroj: stocksnap.io

Snad všichni si už jsou vědomi, že nějaké pleťové sérum existuje. Co ale stále opakovaně visí ve vzduchu, jsou důvody, jak pleťové sérum používat a proč vůbec? Vždyť jsou výrazně dražší a mnohdy výrazně menší než pleťové krémy.

Nejedná se nakonec jen o marketingový tah? - To napadne mnohé z nás. Pravda je, že u konvenčních sér, plných syntetických látek, se ve skutečnosti jedná o marketingový tah, neboť většina žen chce být krásná za jakékoliv situace, ideálně i po smrti. Proto velké kosmetické firmy, vyrábějící konvenční kosmetiku, útočí právě na tyto ženy skrze reklamu a marketingové strategie, ve kterých nabízejí exkluzivní, luxusní pleťová séra s inovativními látkami, které fungují okamžitě. Za ty ceny by měly. A také že fungují - ale jen do chvíle, než si sérum smyjete.

V tomto bodě se právě setkává přírodní kosmetika s tou konvenční. Přírodní pleťová séra, která se také mohou pohybovat ve vyšší cenové relaci, naopak ale fungují i po umytí obličeje, neboť jsou plné koncentrovaných přírodních látek, bylin a organických šťáv, které lidská pokožka přijímá s otevřenou náručí a bere si z nich všechny potřebné živiny. Ty ji pak udržují v mladistvém stavu, zdravě vypadající a vitální.

Přejít na sekci článku:

Proč byste měli zvážit používání séra

Proč byste měli zvážit používání séra zdroj: pexels.com

Je pravda, že každý produkt ve vaší pleťové péči by měl obsahovat řadu antioxidačních, ochranných a regeneračních látek, které vaši pleť doslova pomilují a probudí v ní nový život. Pleťová séra jsou ale trochu jiná, řekněme speciální. Séra náleží k extra péči o pleť, jejich složení jsou značně vyšperkovanější a hlavně koncentrovanější, díky tomu důkladněji plní potřeby vaší pleti.

V závislosti na konkrétních požadavcích vaší pleti budete možná muset potřebovat vyšší množství cenných látek, které mají anti-aging účinky, bojují proti volným radikálům ze znečištěného ovzduší a zároveň podporují regeneraci pleti. Bylo by skvělé, kdyby se všechny tyto účinky v dostatečné míře vešly do denního či nočního krému. Jenže na ně v krému prostor není. Alespoň ne v takovém množství, v jakém by vaše pleť prostě potřebovala. Proto se často zdá, že krém nefunguje - černé tečky jsou stále nájemníky vašeho nosu, pleť se příliš mastí, sem tam se vyklube pupínek, vrásky se dále prohlubují a jizvy nemizí, jak jste si představovali.

U pleťovém sér není potřeba, aby obsahovaly ochranné látky před slunečním zářením, jako je tomu třeba u denních krémů s faktorem, ani nepotřebují mít zjemňující látky nebo látky, které například vylepšují texturu krémů, jako tomu bývá u nočních krémů. A protože tyto složky naopak nebývají součástí přírodních pleťových sér, uvolnily tak místo více užitečným ingrediencím, jako jsou antioxidanty a látky, které chrání před poškozením volnými radikály, a které pomáhají obnovit kožní buňky. Díky tomu, že přírodní pleťová séra obsahují převážně koncentrované aktivní látky, i jen jednou kapkou ucelí vaší rutinu pleťové péče, která, co se týká výživy pro pleť, může pokulhávat.

Související produkt
SOS Hydra, Obnovující intenzivní sérum 30 ml
MÁDARA / 999 Kč
Obnovující intenzivní sérum dodává hloubkovou hydrataci suché pokožce, napnutou pleť zjemňuje, zklidňuje a přináší jí úlevu. Uzamyká v pleti hydrataci a zanechává ji vláčnou.
Detail produktu