3x ano pro měsíčkový krém od Weledy

5,0 5
1

3x ano pro měsíčkový krém od Weledyzdroj: biooo.cz

Dětský měsíčkový krém je neobvyklý. Je balený v tom nejvíc retro obalu, v hliníkové tubě, která vypadá jako tubička z lékárny. Vypadá tak starodávně, jak krémy, které používaly naše babičky. Žlutá barva obalu navíc působí pozitivně, stejně tak i ta tradiční vůně heřmánku. Krém má vcelku lehkou a jemnou konzistenci, která je ovšem plná rostlinných olejů. Po nanesení je krém na pokožce mastný. Navíc za sebou zanechává stopu, trošku mastnou, trošku spíš takovou voskovou a hlavně ochrannou. Krém obsahuje totiž velký podíl lanolinu a také včelího vosku, což jsou přírodní látky, které slouží jako ochranná vrstva.

Krém je určený pro nejmenší děti. Těm poslouží jako každodenní pečující krém, je skvělý pro péči o pokožku nebo jen na vybraná místa. Má vaše děťátko od rýmy červený a podrážděný nos? Stačí nanést trošku hutného krému s obsahem zklidňujícího měsíčku a je vyřešeno. Krém můžete použít i jako ochranu pokožky pod plenkou, pokud nemáte po ruce speciální krém na opruzeniny. Právě lanolin pokožku ochrání, zatímco měsíček a heřmánek přispívají ke zklidnění a hojení opruzenin. Je také skvělý jako ochrana jemné dětské pokožky v mrazu a chladu a pomáhá hojit jakékoliv poškození pokožky. Ale víte o tom, že dětský měsíčkový krém může posloužit skvěle i vám?

1 Krém se výborně hodí pro péči o namáhaná místa a určitě oceníte i jeho hojivé a regenerační vlastnosti, je tak vhodný pro péči o odřeniny, oděrky a jiná poškození kůže. Skvěle funguje na suchou šupinatou pokožku, stačí večer namazat, nechat přes noc působit a ráno je pokožka jako nová.

2 Krém není díky vysokému obsahu lanolinu příliš vhodný pro každodenní péči o pleť. Alespoň mně není lanolin na obličeji příjemný a také jeho hydratační schopnosti nejsou veliké. Pod make-up je krém nevhodný kvůli své hutné a mastné konzistenci. Ale jako občasná pečující regenerační kúra poslouží skvěle všem typům pleti. Stačí večer namazat pořádnou vrstvu na odlíčenou a čistou pleť, rostlinné oleje vyživují, zatímco výtažky z heřmánku a měsíčku zklidní a zregenerují během noci pleť.

3 Skvěle ale krém poslouží také jako ochranný krém do chladného počasí. Díky vysokému obsahu lanolinu a rostlinných olejů vytvoří ochrannou mastnou vrstvu, která pokožku chrání proti dehydrataci a poškození mrazem a chladem. Zabraňuje vysušování a tvorbě šupinek.

Weleda dětský měsíčkový krém

BIOOO make-up tip: Tento malý trik se používal už kdysi dávno a možná se vám bude zdát divný, ale za vyzkoušení nic nedáte. Chcete osvěžit make-up a dodat pleti trošku šťávy? Venku mrzne a chcete pleť ochránit před mrazem, i když jste nalíčené? Nanášejte hutný krém až na make-up. Malé množství měsíčkového krému Weleda dejte do dlaní, dlaně důkladně třete o sebe tak, aby se krém celý rozpustil teplem a zahřál. Bude se tak lépe nanášet a také ho tímto způsobem budete potřebovat méně. Potom mastné ruce přiložte opatrně na obličej, nerozmazávejte, krém naneste přikládáním dlaní na tváře, nos, čelo a bradu. Neporušíte tak celkové líčení, ale pleti dodáte mastnou ochrannou vrstvu. Ta navíc poslouží i jako lehký rozjasňovač, oživí líčení a rozzáří pleť.