Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 zásady do teplého počasí

4 zásady do teplého počasí Svou letní péči o pleť odlehčete.
Hana Bartušková
5,0 5
5

4 zásady do teplého počasí zdroj: shutterstock.com

Když je ti teplo, tak se svlékni! Říkávala už babička. Základem správného oblékání je vrstvení. Takže tílko, tričko, tričko s dlouhým rukávem, nějaký ten svetřík a kabát, všechno podle momentálního počasí. A když je nám přes den teplo, tak prostě jednu vrstvu svlékneme. A pak třeba další, dokud to jde. Co když je ale teplo naší pleti? Tak je na čase vynechat alespoň jednu vrstvu v denní i večerní péči o pleť. Nebo alespoň ty stávající vrstvy odlehčit.

V teplém počasí se postupně mění potřeby naší pleti a je vhodné přizpůsobit celkovou péči o pleť. Zaprvé by vám totiž vaše zimní hutní výbava docela určitě nevyhovovala konzistenčně. Hutné a výživné krémy si nechte zase na zimu, v horku je to moc mastné, nechce se to do pleti vsáknout a často to lepí. A zadruhé může totiž pleť špatně reagovat na tak hutnou péči a příliš mnoho vrstev krémů. Třeba vznikem pupínků, černých teček nebo nadměrnou mastnotou. Jak ale pleti ulehčit a co všechno do teplého počasí v koupelně vyměnit?

Mat je tvůj nejlepší kamarád!

Mat je tvůj nejlepší kamarád! zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když se pleť nadměrně mastí, tak to není dobré snad nikdy. A přehnaně se lesknout taky není úplně trendy v líčení. Takže co v létě s tím? Protože i když vynecháte všechny ty mastné a výživné krémy, tak stále je dost dobře možné, že se budete potit a mastit a lesknout na míle daleko. Chce to najít výkonný krém, který pleť hydratuje a zároveň bojuje proti její nadměrné mastnotě. Třeba takový jako Hluboce hydratující fluid od Mádary. Ten nejen dodává pokožce vodu a výživu, hydratuje a zjemňuje, ale také matuje místa, která se nejvíce mastí, a přispívá tak k normalizaci a rovnováze pleti.

Aloe vera je tvoje nejlepší kamarádka!

Že si ale nejste jisté, že ta lehčí odlehčená péče o pleť bude dostatečně výživná i pro vaši pleť? Potřebujete přece pořádně namazat. Hydratovat. Vyživovat. Regenerovat. I v létě! Pak se musíte zkamarádit s Aloe vera v kosmetice. Aloe má totiž zázračnou schopnost: okamžitě během několika sekund se vsakuje do pokožky. Nezatěžuje pleť, ale velmi výkonně hydratuje a navíc podporuje regeneraci. Kde takové Aloe vera sehnat? Zkusit můžete i jen čisté. A nebo sáhněte po pleťových krémech od Santaverde, ty mají v základu právě Aloe vera a pro teplé počasí jsou dokonalé.

2v1 je nová černá!

Normálně ráno použijete tonikum, sérum, krém a make-up. Jak tohle jenom odlehčit a zjednodušit? No můžete vynechat třeba sérum, ale připravíte se tak o všechny ty aktivní látky v něm. A nebo zkuste vynechat denní krém a nahradit ho dostatečně hydratujícím a vyživujícím make-upem. Že takový neexistuje? Že prostě make-up je make-up a krém je krém a žádné 2v1 není? To jste ještě nezkusili tónovací fluid od Mádary. Ten obsahuje samé přírodní složky, které pečují o pleť. A navíc i minerální pigmenty, které pomáhají krýt nedokonalosti, pleť navíc rozzáří a ochrání během dne. A vybrat si můžete ze dvou odstínů.

Ovocem léta jsou citrusy!

A tak na to nezapomínejme. Stejně jako citrusová limonáda osvěží ducha i tělo, tak i správný citrusový krém prostě osvěží. Hydratační tělové mléko od Weledy obsahuje spoustu přírodních látek, které se postarají o pokožku, hydratují, vyživují a regenerují. A navíc díky přírodním éterickým olejům z citrusových plodů tělové mléko pokožku ochladí a také krásně letně provoní. Že vám to ještě nestačí a že chcete citrusů plnou nálož? Co takto od Weledy i Citrusový krém na ruce a nehty? Který ruce nejen letně provoní, ale postará se o jakékoliv poškození nebo popraskání namáhané pokožky rukou.