Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 malých N pro krásné Nohy

5.0 5
4

Přejít na sekci článku:

Pořádný krém a tak

Pořádný krém a tak zdroj: shutterstock.com

(3) Namažte je! Po lázni a peelingu by měl následovat pořádný krém na nohy. Peeling vás totiž sice možná zbaví zatvrdlé pokožky, ale může vysušovat a dehydratovat. Pořádný hutný a výživný krém na nohy navíc dokáže kůži na nohou dále změkčit, předchází popraskání a vzniku suché pokožky. Ten dokonalý krém navíc pečuje i o nehtovou kůžičku. Jak ale takový krém najít? A kde hledat? To je jednoduché, stačí se podívat do složení a vybrat ten krém, který obsahuje hodně přírodních másel a kousek rostlinných olejů.

Hledejte u Martiny. Martina Gebhardt má ucelenou řadu krémů na nohy a vybere si tam určitě každý. S výtažky z baobabu a ve třech konzistencích? Dáte přednost mléku, aby se to rychle vstřebalo, mohli jste se obout a jít ven? Nebo raději klasický krém, aby to opravdu namazalo? A co takto hutný balzám, který přes nos zahojí ještě víc? Tak namazat, nasadit teplé ponožky a ráno svoje nohy třeba ani nepoznáte.

(4) Nalakujte je! Než vystavíte nožky v letních sandálkách, tak jim nezapomeňte dát i trošku barvy. Však kdy jindy si udělat barevné nehty na nohou než v létě, kdy nohy ukazujeme nejvíc. Nejdřív to chce upravit nehty nejlépe do rovna, aby nezarůstaly. Pak se postarejte o nehtovou kůžičku, skvělým pomocníkem jsou rostlinné oleje nebo obyčejné bambucké máslo, vyzkoušet můžete i Výživný krém na popraskané paty od Ceano, který nejen zamezí praskání pat, ale i důkladně vyživí nehtovou kůžičku. A nakonec pořádnou barevnou pedikúru. Zářivá oranžová, azurově modrá nebo svůdně červená. To už záleží na vás.

Nehtová kůžička na nohou je stejně namáhaná jako ta na rukou, jen možná záděry nejsou vidět na první pohled. Takže nezapomínejte pravidelně pečovat i o ni, správný krém na nohy by měl zabránit nejen tvrdnutí a praskání kůže na patách, ale také se postarat o nehty a jejich okolí.

(5) Navoňte je! Paty jsou hladké, nehty svítí do dálky barvou a máte nožky k pohledání. Můžete ale udělat ještě víc. Na skladě totiž mámě ještě pár vychytávek, které byste si neměli nechat ujít. První je osvěžující sprej na nohy od Martiny Gebhardt. Ten pomůže nejen s nepříjemným odérem, ale také uleví nateklým nohám. Jemná bylinková vůně poslouží jako takový pohotovostní deodorant pro nohy a pro chvíle, kdy budete chtít běhat bosky. A působí i antibakteriálně a eliminuje pocení chodidel.

Natékají vám nohy? Pak potřebujete do kabelky i Osvěžující gel na nohy nebo Tonizující krém na oteklé nohy od Ceano Cosmetics. Jejich lehká konzistence se snadno nanáší, okamžitě se vstřebává a poskytuje úlevu nateklým nohám. Díky tomu je tento gel skvělým pomocníkem do horkých dnů a pro okamžiky, kdy už ani necítíte nohy, protože jste přes den naťapali svých tisíc mil.