Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Arganové pleťové elixíry Argandia

Arganové pleťové elixíry Argandia Pleťové elixíry Argandia obsahují arganový olej vysoké kvality zpracovaný tradičními metodami.
Renata Ježková
5,0 5
5

Arganové pleťové elixíry Argandia zdroj: shutterstock.com

Argandia není v BIOOO sortimentu úplná novinka, ale stejně se krčí tak trošku pozapomenuta stranou. Což je ale velká škoda, protože pokud nehledáte jen módní produkt, kterým argan přes všechny své skvělé vlastnosti momentálně beze sporu je, tak Argandia nabízí právě ten přesah, kvůli kterému je přírodní kosmetika něco daleko víc, než jen zdravá alternativa ropy. Argandia se od začátku snaží většinou svých aktivit podporovat férovou produkci arganu a značně se podílí na rozvoji a zlepšování pracovních i životních podmínek v místech, kde působí. Vzhledem k tomu, že argánie jsou endemitním marockým druhem, tedy nerostou nikde jinde na světě, měl by na to brát zřetel skutečně každý milovník arganu, ne-li každý, komu na biodiverzitě jenom trochu záleží.

Dalším důvodem je pak samotné zpracování oleje. Ptali jste se někdy sami sebe, jak je možné, že ten samý olej - a nejen argan - seženete často v různých cenových kategoriích? Jak poznat, co je předražené a jedná se jen o marketingovou blamáž a co za ty peníze opravdu stojí? Odpověď se dá často vyčíst právě ze způsobu výroby. Správná výroba arganového oleje má svá pravidla, která se dodržují již stovky let. A Argandia je stále dodržuje - od toho, aby plody byly celé a tudíž jádro chráněno až do samotného lisování, aby výroba probíhala ručně, protože jen tak se plody nepoškodí a vyberou se skutečně jen ty kvalitní. Aby se lisovalo opravdu pomalu a za studena, přestože to znamená daleko nižší výnosnost. Až po skutečně pečlivé skladování. Protože to je právě to, co dělá rozdíl mezi drahým a levným olejem stejného druhu. A to je také to, co poznáte na pleti. Protože to je právě výrobní proces, díky kterému se zachová nebo ztratí to, co dělá daný olej jedinečným. A to by byla zrovna v případě arganu fakt škoda.

Protože právě na skvělých účincích arganového oleje jsou postaveny oba pleťové elixiry Argandia. Kromě vysokého podílu nenasycených mastných kyselin obsahuje totiž arganový olej opravdu velké množství vitaminu E, což z něj činí naprosto skvělý olej k ochraně a regeneraci pleti. A přesně podle těchto dvou vlastností jsou vytvořeny pleťové elixíry - Ochranný a Regenerační. Základem je vždy čistý arganový olej a liší se pouze přidanými éterickými oleji. Ty jednak posilují požadované účinky arganu, jednak dodávají séru krásnou vůni - přestože to není potřeba, neboť ani čistý arganový olej od Argandia nemá žádný nepříjemný odér, jak se občas může u arganu stát.

Ochranný pleťový elixír obsahuje éterické oleje z růžového dřeva a geránia. Ty podporují fyziologické procesy v pleti, takže v kombinaci s antioxidanty obsaženými v arganu vytvářejí směs, která napomáhá pokožce se lépe bránit před negativními vlivy vnějšího prostředí a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Zároveň je vhodný i pro mastnější pleť, neboť zejména geránium přispívá k normalizaci a regulaci tvorby kožního mazu. Regenerační elixír pak obsahuje éterické oleje z karotkových semen, petitgrainu a levandule. Tyto oleje pleť detoxikují, stimulují a harmonizují. Urychlují buněčnou obnovu a zlepšují zásobování pleti živinami. Pleť se rychleji hojí, zlepšuje se její struktura a je odolnější.

Oba elixíry jsou jemné a na pleti strašně příjemné. Jako všechny oleje je potřeba je nanést na vlhkou pleť - pak jich spotřebujete tak málo, že vám balení vydrží snad na věky. Použít je můžeme buď klasicky jako sérum a následně doplnit o nějaký pěstící krém nebo nám mohou posloužit i samotné. Díky nádherné hedvábné konzistenci arganu na nich dobře drží i většina přírodních makeupů. Nebo ještě lépe BB krémy od stejné značky, ale o těch zase příště…