Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Balíme do letadla: Pomocníci na cestu do 100 ml

Balíme do letadla: Pomocníci na cestu do 100 ml I přes limity si s sebou na palubu letadla můžete vzít spoustu kosmetických pomocníků, kteří vám maximálně zpříjemní a let a postarají se o vaši pokožku.
Lucie van Koten
0,0 5
1

Balíme do letadla: Pomocníci na cestu do 100 ml zdroj: shutterstock.com

100 ml balení do letadla? Může to být trošku oříšek, my ale našli spoustu věcí, se kterými vás pustí na palubu a díky nimž si dokážete vychutnat (rozuměj přežít) samotný let. Připravili jsme si základní nezbytnosti, zkrášlovadla i chytré lahvičky na uvolnění strachu a nervozity!

Balzám na rty: Yaoh máta

Existuje žena, která by cestovala bez balzámu na rty? Dá se zapomenout na hodně věcí - na peněženku, doklady, klíče, ale balzám na rty v kabelce nikdy nechybí. Pokud vás trápí neustále suché rty a bolavé prasklinky, můžeme doporučit veganské konopné balzámky Yaoh. My máme nejraději ty s mátou peprnou, k dostání jsou však i sladké ovocné příchutě. A nečekejte žádné polomastné tyčinky na rty, tohle je opravdu dost vydatná výživa.

Dezinfikační gel na ruce: Dr. Bronner´s

Dezinfikační gely na ruce jsou opět nutností. Ne každý “dezinfikátor” má ale tak hezké složení, že stojí za to si ho přes citlivé kůžičky nehtů pouštět do těla. Dezinfikační sprej s levandulí od Dr. Bronner´s je ovšem úplně jiný případ. Složení jednoduché, čisté a díky levandulce i voňavé a hojivé.

Na uvolnění a uklidnění: Bachovky

Všichni víme, čím začíná Sám doma nebo Sám doma II: Ztracen v New Yorku. Zaspáním, stresem, dobíháním letadla, chaosem s miliardou dětí. Pokud balení na dovolenou nebo jakékoli cestování u vás připomíná něco podobného, je dobré celou rodinku zklidnit Bachovou terapií. Na podobnou situaci by mohla stačit esence Rescue, kterou můžete kapat pod jazyk jak sobě, tak si zklidnit i chlapa nebo děti.

Balíme do letadla: Pomocníci na cestu do 100 ml

Pokud vás spíše trápí samotné obavy z cestování nebo panika z létání, sáhnout můžete po speciální kombinované esenci Cestování, která z vás postupně uvolňuje obavy, napětí a přivede vás tak až ke klidné mysli.

Krém první pomoci: SOS krém Les Fleurs de Bach

Malá 30 ml tubička s lehkým hydratačním krémem se bude hodit převážně při dlouhém letu, kdy je pleti potřeba dopřát vzpruhu. SOS krém s bachovými esencemi je určen především na drobné ranky a zranění, které pomáhá rychleji hojit, tišit a regenerovat, dá se použít i jako denní krém pro vystresovanou či unavenou pleť. Což, věříme, ocení všichni cestující napříč různými časovými pásmy.

Oblíbená rtěnka: Na rty i na tváře

Stačí jeden jediný kousek kosmetické výbavy a hned člověk přistává i po náročném a dlouhém letu s mnohem lepší barvou. Velký rozdíl v tom udělá například oblíbená rudá rtěnka, perleťový lesk na rty, řasenka nebo naopak zdravíčko. Zde necháme výběr na vás, ač nás osobně lákají malé multifunkční produkty na rty a na tváře od Lavery. Lehká krémová barva ve 4 barevných provedeních si vás získá nejen na cestách - barvu můžete dodat rtům i tvářím, na kterých se barva výborně roztírá.

Éterický olej: Máta peprná

Mít malé 10 mililitrové balení čistého éteráčku máty peprné dokáže více, než si myslíte. Výborně dezinfikuje rány a při inhalování nakopne energií. 2- 3 kapičky oleje na kostce cukru nebo v rostlinné kapsli zklidní žaludek v případě, že nám některá exotická jídla nesedla. Na dovolené jej pak můžeme kápnout i na zubní pastu a příjemně se tak ochladit už při ranním čištění zubů.

Balíme do letadla: Pomocníci na cestu do 100 ml

Rostlinný olej: Ten arganový

Pakliže vám létání silně vysušuje pleť, je potřeba povolat do služby cenné oleje. V tomto případě vás potěší jedna novinka do kabelky od značky Sportique. Čistý arganový olej v 16 ml roll-onu, jenž nabízí mnoho využití - místo očního krému, na suchou dehydratovanou pleť ale i ošetření nehtů a nehtových kůžiček.

Jeho bohulibé účinky jistě znáte. Arganový olej je elixírem mládí nabitým antioxidanty. Kromě toho, pomáhá v pleti udržet vláčnost a chrání pleť i před agresivním počasí či teplotními výkyvy. Působí i jako mizík prvních menších vrásek.

Náš seznam by mohl samozřejmě pokračovat donekonečna. Nakonec jsme ale vybraly jen pár těch nejzákladnějších kousků, které z každého cestování udělají oázu pohody a veselé mysli.