Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cestovní nemoci: 2. část

Cestovní nemoci: 2. část zdroj: shutterstock.com

Dovolená a odpočinek je skvělá a potřebná věc, zároveň ale může naše tělo vystavit spoustě stresových situací. O cestovní horečce, nevolnosti v dopravních prostředcích a pásmové nemoci jsme si povídali minule. V tomto díle si řekneme, jak odvrátit faraonovu kletbu, vyhnout se nepříjemné zácpě anebo zklidnit bolestivé sluneční popáleniny.

Přejít na sekci článku:

Faraonova kletba

Faraonova kletba zdroj: shutterstock.com

Je naprostý opak dovolenkové zácpy. Nejen, že se jedná o cestovatelský průjem, který vám hrozí zejména, pokud se chystáte na trochu víc exotičtější dovolenou například do Egypta, Indie nebo Thajska. I v Mexiku se můžete s tímto problémem setkat – řádí tam zase Montezumova kletba. Původ tohoto průjmu je v nepřátelských mikroorganismech, které v našich podmínkách nejsou a naše tělo na ně tudíž není zvyklé.

Jak se proti cestovatelskému průjmu bránit?

Nejčastějším zdrojem nákazy bývá voda. Je proto důležité si její původ ohlídat a konzumovat jen tu balenou. Pro jistotu si zkontrolujte i neporušenost jejich obalu. Pozor na ledové kostky v pití. Ovoce kupujte nejlépe takové, které se musí loupat a není jej potřeba umývat. Pro jistotu používejte balenou vodu z lahve i k čištění zubů. Dávejte si pozor také na sprchu, pokud nechcete dopadnout jako Charlotte ve filmu Sex ve městě. Je vhodné také omezit maso, nebo jej úplně vynechat. V rizikových oblastech bývá mnohdy uskladněno ve špatných hygienických podmínkách. Navíc maso se tráví nejdéle ze všech potravin. Zůstává dlouho ve střevech, zahnívá a vytváří dokonalé prostředí pro hnilobné bakterie, které způsobují záněty ve střevech.

Jako prevence proti cestovatelskému průjmu působí výborně i probiotika Energy Probiosan, které podporují zdravou střevní mikroflóru a lehce střeva dezinfikují a detoxikují. S jakýmikoliv střevními problémy vám bude nápomocný i doplněk stravy Kočičí dráp. Aktivně se stará o celé vaše zažívací ústrojí a bojuje také proti nezvaným návštěvníkům, jako jsou paraziti a plísně.

Pro dezinfekci střev i vody k pití poslouží extrakt z grepových jader. Působí jako přírodní antibiotikum. Pomáhá také při infekcích močových cest a dalších infekčních onemocněních. Ověřenou babskou radou je i panák slivovice po ránu, který vydezinfikuje celé tělo a paralyzuje případné parazity. Pokud faraonova kletba udeří, nezapomeňte na doplňování tekutin, abyste předešli dehydrataci. Pokud vaše tělo žádnou potravu neudrží, je vhodné doplnit ztracené mikroživiny prostřednictvím energetických iontových nápojů.

Související produkt
Probiosan, kapsle 90 ks, 35,6 g
Energy / 499 Kč
Kapsle Probiosan obsahují kombinaci chlorelly, mléčných bakterií a inulinu. Chlorella napomáhá optimální činnosti imunity, trávicího traktu a jater.
Detail produktu