Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cestovní nemoci: 2. část

Cestovní nemoci: 2. část zdroj: shutterstock.com

Dovolená a odpočinek je skvělá a potřebná věc, zároveň ale může naše tělo vystavit spoustě stresových situací. O cestovní horečce, nevolnosti v dopravních prostředcích a pásmové nemoci jsme si povídali minule. V tomto díle si řekneme, jak odvrátit faraonovu kletbu, vyhnout se nepříjemné zácpě anebo zklidnit bolestivé sluneční popáleniny.

Přejít na sekci článku:

Faraonova kletba

Faraonova kletba zdroj: shutterstock.com

Je naprostý opak dovolenkové zácpy. Nejen, že se jedná o cestovatelský průjem, který vám hrozí zejména, pokud se chystáte na trochu víc exotičtější dovolenou například do Egypta, Indie nebo Thajska. I v Mexiku se můžete s tímto problémem setkat – řádí tam zase Montezumova kletba. Původ tohoto průjmu je v nepřátelských mikroorganismech, které v našich podmínkách nejsou a naše tělo na ně tudíž není zvyklé.

Jak se proti cestovatelskému průjmu bránit?

Nejčastějším zdrojem nákazy bývá voda. Je proto důležité si její původ ohlídat a konzumovat jen tu balenou. Pro jistotu si zkontrolujte i neporušenost jejich obalu. Pozor na ledové kostky v pití. Ovoce kupujte nejlépe takové, které se musí loupat a není jej potřeba umývat. Pro jistotu používejte balenou vodu z lahve i k čištění zubů. Dávejte si pozor také na sprchu, pokud nechcete dopadnout jako Charlotte ve filmu Sex ve městě. Je vhodné také omezit maso, nebo jej úplně vynechat. V rizikových oblastech bývá mnohdy uskladněno ve špatných hygienických podmínkách. Navíc maso se tráví nejdéle ze všech potravin. Zůstává dlouho ve střevech, zahnívá a vytváří dokonalé prostředí pro hnilobné bakterie, které způsobují záněty ve střevech.

Jako prevence proti cestovatelskému průjmu působí výborně i probiotika Energy Probiosan, které podporují zdravou střevní mikroflóru a lehce střeva dezinfikují a detoxikují. S jakýmikoliv střevními problémy vám bude nápomocný i doplněk stravy Kočičí dráp. Aktivně se stará o celé vaše zažívací ústrojí a bojuje také proti nezvaným návštěvníkům, jako jsou paraziti a plísně.

Pro dezinfekci střev i vody k pití poslouží extrakt z grepových jader. Působí jako přírodní antibiotikum. Pomáhá také při infekcích močových cest a dalších infekčních onemocněních. Ověřenou babskou radou je i panák slivovice po ránu, který vydezinfikuje celé tělo a paralyzuje případné parazity. Pokud faraonova kletba udeří, nezapomeňte na doplňování tekutin, abyste předešli dehydrataci. Pokud vaše tělo žádnou potravu neudrží, je vhodné doplnit ztracené mikroživiny prostřednictvím energetických iontových nápojů.