Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cestovní nemoci: 2. část

Přejít na sekci článku:

Zácpa

Zácpa zdroj: shutterstock.com

Zácpa na dovolené trápí převážně ženy. Zřejmě je to způsobeno tím, že tento druh zácpy je psychického původu. Ženy obvykle nerady používají cizí toaletu, stydí se za své tělesné projevy nebo prostě jen na výletě nechtějí zdržovat. Zatímco spousta mužů považuje tento úkon za výborné téma k hovoru, ženy mají rády v tomto směru klid a soukromí a nechtějí, aby každý věděl, za jakým účelem zrovna zmizely. Nejspíš proto také tuto činnost oddalují, co to jde, až dojde ke vzniku dočasné dovolenkové zácpy.

S duševními příčinami vám může pomoci Bachova esence Crab Apple (Plané jablko). Pomáhá nám totiž vyrovnat se s pocity méněcennosti, nečistoty, ale také i ze strachu z veřejných toalet. Když dojde na nejhorší a zácpa je na světě, můžete si ulevit namočeným a následně namletým lněným nebo konopným semínkem. K pročištění střev vám dopomůže také psyllium. Ajurvédská bylinná směs Triphala nastolí ve vašich střevech pořádek. Pomůže je znovu rozhýbat a zároveň jim pomůže lépe zvládat trávení tuků a jako bonus vám zrychlí i metabolismus. Triphalu si uvařte nejlépe večer před spaním.

Při nejhorším si dejte bylinný čaj z listů senny. Tento odvar působí jako velmi účinné přirozené projímadlo. Proto jej používejte opravdu jen výjimečně. I když je přírodní, střeva by si mohla na jeho pomoc jednoduše zvyknout a zlenivěla by. Samozřejmostí pro prevenci zácpy je pak dostatek vody a ovoce a zeleniny bohatých na vlákninu.

Související produkt
Ayur Threepala, kapsle 50 ks, 16 g
Siddhalepa / 221 Kč
Ayur Threepala obsahuje kombinaci vrcholáku tříslovinného a myrobalánového a indický angrešt.
Detail produktu