Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Banánová revoluce. Kosmetika Kadalys proměňuje vyřazené banány v cennou kosmetiku

zdroj: Kadalys

KADALYS, jakožto první ekologicky uvědomělá značka a globální lídr v banánové vědě, vyrábí produkty z udržitelných zdrojů a tím přispívá k budování oběhové participativní ekonomiky.

Věděli jste, že...

… z celkového množství banánů dovezených do Evropy se celých 15 % vůbec nedostane na pulty obchodů, protože jsou poškozené, nedokonalé nebo oddělené od trsu? Tohle plýtvání se rozhodla zatrhnout francouzská značka KADALYS, která vyřazeným banánům dává druhou šanci v podobě kvalitní kosmetické péče.

Čistá a ekologicky uvědomělá kosmetika

Banánovník, v sanskrtu nazývaný Kadali, je přezdívaný “rostlinou mnoha použití” a v tradiční medicíně Francouzských Antil (Karibské ostrovy pod správou Francie) byl pro své kosmetické a terapeutické účinky používán již od nepaměti.

KADALYS je první bio značka tělové kosmetiky, která k vývoji svých receptur používá bioaktivní ingredience ze 3 druhů banánů, které jsou známé pro své příznivé účinky. Výsledky laboratorních testů a klinických studií prováděných pod dermatologickou kontrolou prokázaly, že tyto bioaktivní látky patří mezi nejúčinnější přísady ve světě rostlin. 

Produkty KADALYS jsou:

  • certifikované jako přírodní a ekologické dle požadavků ECOCERT A COSMEBIO
  • vhodné pro všechny typy a barvy pleti bez rozdílů
  • vegan a cruelty-free
  • komplet biologicky rozložitelné

Ať žije zelená chemie

KADALYS používá pouze suroviny rostlinného původu, které jsou přirozeně obnovitelné. Dbají na výrobu biologicky rozložitelných přísad s nízkým negativním dopadem na okolí a celkově se zasazují o aplikaci procesů šetrných k životnímu prostředí. Výsledkem toho všeho jsou speciální bioaktiva – silné antioxidační komplexy produkované ze slupky a dužiny banánů, které si vysloužily certifikaci ECOCERT.

Současně s rostlinami myslí také na zvířecí svět. Netestují na zvířatech a pod záštitou asociace ONE VOICE se KADALYS účastní důležitého zápasu o etické zacházení a zavádění férových podmínek k žití. 

Produkt není jen “to uvnitř”

KADALYS se snaží být maximálně zodpovědnou a transparentní značkou, která své udržitelné principy zavádí do všech fází výrobků i obalů.

Takové obaly a obalové materiály jsou kompletně ekologické a recyklovatelné. K výrobě používají papír a karton s označením FSC, tedy Forest Stewardship Council, což je nevládní nezisková organizace podporující ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, čímž pomáhá chránit ty ohrožené a devastované. 

Dnes je KADALYS jedinou značkou na světě, která posunula hranice vědeckých inovací, aby získala skutečné znalosti o banánech. Pokud vás její produkty neoslovily všemi svými výhodami, jistě vás uchvátí neobyčejně jemnými texturami a čtyřmi podmanivými vůněmi. Nechte se unést na vlnách tropických esencí!