Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

BB krémy Argandia

BB krémy Argandia Přírodní BB krémy Argandia sice nemají vysoké krytí, ale o pokožku se královsky postarají díky arganovému a opunciovému oleji.
Renata Ježková
5,0 5
5

Arganový olej zdroj: wikipedia.org

BB krémy jsou hitem několika posledních let a značka, která ho aspoň jednou neměla ve své nabídce je buď z úplně jiné planety nebo její marketingové oddělení zemřelo nějakou strašlivou smrtí. Nicméně žijeme v rychlé době, takže málokdo si už dnes pamatuje, co původně BB krém byl a k čemu. Trocha kosmetické historie ještě nikoho nezabila, naopak často pomůže k lepšímu pochopení, co vlastně od produktu čekat a jak s ním zacházet.

BB krémy se rozšířily z Asie a zkratka znamenala “beauty balm”, tudíž něco jako zkrášlující balzám. Byly určené zejména pro probletickou pleť a jejich největším přínosem byla kombinace péče, maximální pigmentace a vysokého spf. Tudíž ideální multifunkční přípravek pro problematickou pleť, která často špatně reaguje na vrstvení několika přípravků - péče, vysoce krycího makeupu a ještě slunečního filtru. Klasické BB krémy tedy obsahovaly značné množství pečujích látek a rostlinných výtažků, velmi dobře kryly nedokonalosti a chránily před sluncem. Přijde vám to příliš krásné na to, aby se v tom neskrýval žádný háček? Máte pravdu.

Takový typ produktu totiž vytvoříte pouze díky silikonům a to nikoliv v zanedbatelném množství. Typický BB krém často obsahoval několik druhů silikonů a seznam ingrediencí byl tak dlouhý, že z toho šla člověku hlava kolem. A velká část těch ingrediencí byly věci, co milovník přírodní kosmetiky nechce vidět v blízkosti svého obličeje ani ve snu. Původní myšlenka nijak špatná není - silikony vytvoří na pleti film, který v kombinaci s léčivými extrakty vytvoří něco jako “tekutý obvaz”, který pokožku léčí a zároveň dovolují vytvořit vysoké krytí v opravdu tenké vrstvě. Potud je všechno príma, ovšem je hloupé, že občas s tímto konceptem na tak zcela souhlasí ta pokožka. Ta má tak nějak svou vlastní hlavu a často má největší problém právě s tím, když ji překryjeme něčím, co jí znemožní normální fungování. Často se pak může stát, že začne dělat neplechu i pleť, která byla do té doby celkem v pohodě nebo že se aknózní pleť zcela proti všemu očekávání a slibům ještě zhoršuje.

Nicméně masivní reklamní kampaň a často opravdu spektakulární okamžitý efekt vynesl BB krémy na kosmetický piedestal. O svojí verzi se pak začaly pokoušet téměř všechny značky a před časem se začaly objevovat první přírodní verze. Logicky jsou v obrovské nevýhodě, protože BB krém bez silikonů je skoro protimluv. Ale zase vrchovatě naplňují tu pečující část. Nepotřebují se spoléhat na nějaké laboratorní extrakty, protože už jen samotný základ přírodního BB krému má na pokožku příznivý vliv. Neposkytují tak vysoké krytí, ale ruku na srdce - není právě to, největším rozdílem mezi konvenční a přírodní kosmetikou, že se nesnaží problémy pouze maskovat, ale hlavně léčit?

A právně to nejlepší z přírodních BB krémů představuje Argandia. Značka má celý koncept postavený na pečujících a regeneračních vlastnostech arganového oleje. Posléze k arganu přidala i opunciový olej, což je jeden z nejluxusnějších rostlinných olejů na světě se skutečně úžasnými účinky na zralou a křehkou pleť. A v těchto dvou verzích přicházejí jejich BB krémy - opunciový a arganový. Jsou si hodně podobné odstínem i vlastnostmi. Největším rozdílem je právě obsah opunciového oleje v anti-age verzi. Ta je také trochu více pečující, jak pocitově, tak fakticky. Úplně si umím představit, že v pohodě zastoupí denní krém i pro sušší nebo právě zralou pleť. Nicméně pokud se nechcete svojí oblíbené péče vzdát, není to žádný problém, drží i na čistě olejovém podkladu. Pigmentace tedy není bůhvíjaká, udělá moc pěkný efekt ve stylu “právě jsem se zcela odpočatá vrátila z lázní”, ale žádné velké krytí nečekejte. Krásně ovocně voní, dost možná po opunciových plodech, ale ne tedy po opunciovém oleji, který nijak výrazně nevoní. Pleť udrží celý den vláčnou, chráněnou a rozjasněnou a skutečně máte pocit, že je o vás královsky pečováno.

Arganová verze voní po hořkém pomerančovém květu a je mírně sušší, ale nijak to neomezuje její pečující vlastnosti. Ale určitě bude vhodnější pro pleť mladší nebo mastnější, které bez problémů nahradí denní péči. S pigmentací je to stejné jako výše popsaná opuncie - sjednotí, rozjasní, vyrovná barevné nedokonalosti, ale na nějaké větší neplechy budete potřebovat korektor. Ale pokud hledáte produkt, který v sobě spojí naprosto luxusní péči s jemným krytím, tak jste u Argandie správně. A nabídne vám právě to, co je na BB krémech nejpřitažlivější - multifunkční a variabilní produkt, který v sobě spojí to nejlepší z pečující i dekorativní kosmetiky.