Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivá péče pro citlivou pokožku

Citlivá péče pro citlivou pokožku Citlivá pokožka dokáže svého majitele potrápit.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Citlivá vlasová pokožka

Citlivá vlasová pokožka zdroj: shutterstock.com

Citlivou pokožku na těle poznáme často snadno podle začervenání a viditelného podráždění. Jak ale poznáme, jestli náhodou nemáme citlivou pokožku i na hlavě? Jak se vůbec projevuje citlivá vlasová pokožka a je nutné opravdu používat výrobky bez parfemace i při péči o vlasy? Však právě vůně šamponu nebo kondicionéru je tak příjemná, když se jemně line z vlasů při každém pohození hlavou. I tak se ale vyplatí se zamyslet nad svou péčí o vlasy a vybrat ty nejjemnější přípravky pro pravidelnou péči.

Citlivá pokožka hlavy se většinou pozná podle svědění a nepříjemných pocitů, které se často dostavují hned po umytí hlavy. Taková pokožka svědí a začíná se loupat, tvoří se tak lupy, které kráse vlasů příliš neprospějí. Navíc suchá a oslabená pokožka, která je podrážděná nesprávně zvolenou vlasovou péčí, oslabuje i vlasy a zpomaluje jejich růst, může přispět i k nadměrnému vypadávání vlasů, ztrátě lesku i objemu. Proto je tak důležité zvolit jemnou péči i o vlasy.

Mezi nejvíce dráždivé složky ve vlasové kosmetice, kromě přidané umělé nebo přírodní parfemace, patří především chemická pěnidla, jako jsou SLS nebo SLES. Tyto chemické složky vysušují pokožku, způsobují také její svědění i tvorbu lupů. Pokud na některý z těchto příznaků trpíte, zkuste vyměnit svůj běžný šampon za přírodní variantu. Přírodní šampony umývají zpravidla cukernými tenzidy, které jemně ale přesto účinně zbavují vlasy špíny bez zbytečného vysušení vlasové pokožky.

Vhodnou variantou pro citlivou pokožku hlavy je i noPoo varianta, kdy se pro očistu hlavy užívají přírodní prášky a jíly, které nejsou nijak dráždivé. Například značka Eliah Sahil v sobě snoubí moudrost ajurvédské filosofie a udržitelné smyšlení moderní společnosti.