Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY Green Barbès: vyrobte si vlastní luxusní krémy

přírodní krémy Green Barbès na stole zdroj: Green Barbès

S krásnou sadou plnou skleněných lahviček a kapátek si můžete vyrobit vlastní bioaktivní krémy od francouzské značky Green Barbès. Sada obsahuje pečlivě vybrané ingredience, ze kterých si podle návodu vyrobíte vlastní pleťový a tělový krém, který bude 100% čistý a čerstvý. Vyzkoušeli jsme pro vás tuto kosmetickou alchymii a jsme nadšení! 

Podívejte se na stylové video, které během minuty prezentuje jednoduchou výrobu obou krémů.

 

Příběh „chic” značky 

Za celou myšlenkou stojí dvě Francouzky – Clémentine Buren a Hélène Segol, které spojuje nadšení do přírodní kosmetiky a cit pro ekologii i etiku výroby. Od roku 2015 pořádají DIY workshopy po celé Francii, ve kterých učí ženy i muže vyrábět vlastní kosmetiku na míru a odhalují tajemství exkluzivních přírodních receptur. Dílnu a celý koncept workshopů vyvinuly ve spolupráci s farmaceutickými odborníky a jsou oblíbené už po celém světě. 

Otevíráme sadu Green Barbès

Sada obsahuje všechny suroviny v bio kvalitě pro domácí výrobu krémů. Najdete v ní základní báze, květinovou vodu, emulgátory a vzácné esence. K tomu patří i speciální kapátka pro nabrání přesného množství jednotlivých ingrediencí a elegantní zelené dózy na krémy. Výsledné krémy mají hydratační a vyživující účinky a jsou vhodné pro všechny druhy pleti. Pleťový krém má lehčí konzistenci, která se dobře vstřebává do pokožky a obsahuje například slunečnicový olej, který pleť nezatěžuje a pomáhá ji vyživovat. V tělovém krému pak naleznete mimo jiné i bambucké máslo aktivované citrusem, které napomáhá udržet pokožku vyživenou a chráněnou před vnějšími vlivy.

Jak jsme si krémy míchali sami

Připravili jsme si dvě keramické mističky a obyčejné lžičky. Nasypali jsme lahvičku s emulgátorem 1a do jedné misky a 1b do druhé. Poté jsme otevřeli flakon s vodou z pomerančových květů obohacenu o bezinku, která hned zavoněla letní svěžestí. Nalili jsme do každé misky půlku obsahu. Mezitím jsme si nechali rozehřát bambucké máslo v šálku s horkou vodou, to jsme pak vmíchali do směsi na tělový krém. Do pleťového jsme nalili celý flakonek s bio slunečnicovým olejem.

Na řadu přišlo to nejzábavnější – kapání konzervační emulze a parfému pipetami. Začali jsme konzervantem – do tělového krému jsme podle návodu dali dvě kapky a do obličejového 10 kapek. Pořádně jsme všechno promíchali tak, aby v krému nezůstaly žádné hrudky (tip: dejte si klidně načas nebo můžete použít i ruční šlehač). Na závěr už jen zbývalo přidat vůni – v návodu doporučují nejvíce 20 kapek parfému s tím, že určitě nedávejte více než 40. My jsme dali do tělového krému asi 20 kapek a do pleťového 10. Do podmanivé ale něžné vůně rozmarýnu, vanilky, levandule a citrusů jsme se hned zamilovali. Krémy se na pokožce rozplývaly a hned se vstřebaly, kůže pak byla hebká jako samet a krásně voněla celý den. 


Green Barbès hodnotíme 9/10. Jejich cena je sice vyšší, ale za to se vám dostane do rukou luxusní sada na výrobu té nejčistší kosmetiky a ještě je to zábava. Podle nás ideální dárek k narozeninám nebo výročí pro ženy v každém věku.