Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na černé tečky: zjistěte, proč je máte, a zatočte s nimi

4,8 5
25

Přejít na sekci článku:

První, druhá i třetí pomoc

Jíl zdroj: shutterstock.com

Maska z jílu. Čistý zelený jíl je pomalu to nejlepší, co můžete na černé tečky vyzkoušet. Stačí prášek smíchat s vodou, nanést na pleť a nechat působit alespoň deset minut. Při smývání jemně promasírujte pleť, smyjte vlažnou vodou a koukejte na tu jemnou, hebkou a čistou pleť. Pravidelné maskování s jílem dokáže předejít vzniku černých teček, redukuje už ty vzniklé a udrží vaši pleť bez různých problémů, jako jsou pupínky nebo ucpané póry. A jakou masku si pořídit? Zkuste čistý sypký jíl. A nebo už namíchanou variantu, třeba tu od Argitalu, která je vhodná i pro citlivou pleť.

Peelingová maska. Pleťová maska s ovocnými enzymy a kyselinami je skvělá záležitost. A pokud ji doma ještě nemáte, tak je nejvyšší čas to napravit. Enzymy slouží jako velmi šetrný a jemný peeling pro všechny typy pokožky. A co víc! Taková maska dokáže vyčistit póry opravdu do hloubky, odstraňuje odumřelé pleťové buňky, a tak předchází tvorbě pupínků nebo právě černých teček. Stačí jednou týdně a uvidíte, že černých teček ubude. Doporučujeme třeba AHA masku od Mádary.

Sezamový olej. Málo se to ví, ale sezamový olej je ten nejlepší rostlinný olej na černé tečky a problematickou pokožku. Má lehkou konzistenci proniká do pleťových pórů a hlavně má superschopnost: dokáže udržet póry opravdu čisté. Tak předchází vzniku černých teček nebo jiných neplech. Olej můžete používat místo svého obvyklého pleťového krému, můžete se s ním odlíčit a nebo ho přidejte do jílové pleťové masky.

Související produkt
Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami, Peel 60 ml
MÁDARA / 676 Kč
Rozjasňující peelingová maska s kyselinou mléčnou stimuluje regeneraci buněk, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje jemné linky, zjemňuje pokožku a zmírňuje akné.
Detail produktu