Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: akné v zimě

Pupínkový detektiv: akné v zimě Jak pečovat o pleť s akné v zimě.
Hana Bartušková
3,8 5
4

Pupínkový detektiv: akné v zimě zdroj: shutterstock.com

Pokud vás trápí akné, možná jste si toho všimli. I akné má svoje sezóny. Často se pokožka zlepšuje v létě, protože sluníčko pleť přirozeně vysušuje a působí jako přírodní zázrak proti akné.

A v zimě se stav pleti zhoršuje, ať už z nedostatku slunce nebo z jiných důvodů. Jak je to tedy u zimní péče o aknózní pokožku? Jak předejít vzniku akné v zimě? A jaké jsou nástrahy, které nás při zimní péči o pleť můžou potkat?

Přejít na sekci článku:

Využijte zimu i teplo

Využijte zimu i teplo zdroj: shutterstock.com

Víte, že zimu můžete využít i pro dobro vaší pleti? Chladný vzduch totiž pomáhá prokrvovat pokožku, zlepšuje tak přirozené procesy a obnovu pleti. Zkuste využít čerstvého vzduchu a toho naprosto suchého studeného pocitu. Ráno otevřete okno, zhluboka se nadechněte a nechte ten chlad kolem sebe proudit. Pokožka se prokrví, navíc probudíte i svou mysl a ráno se vám bude lépe vstávat. Zapomeňte ale potom na horkou vodu nebo koupel, náhlé změny teplot by mohly pokožku poškodit a způsobit praskání žilek. Raději jen opláchněte obličej vlažnou vodou.

Stejně tak můžete využít i teplo. V zimě je... zima. A teplo je... třeba v sauně. Navíc sauna nabízí prospěšné teplo, které si v létě docela určitě nedopřejete, to se raději vystavíte paprskům slunce. Pobyt v sauně vám nejen pomůže posílit imunitu, je prospěšný pro oběhový systém a celkové zdraví, ale také může zlepšit stav pokožky. V teple se pleť nadměrně potí a pot pomáhá z kůže vyplavovat nečistoty a toxiny. Póry se otvírají a je mnohem snadnější je hloubkově vyčistit. Kombinujte tak teplou páru s čistící maskou, dopřejte si alespoň občas důkladnou očistu a akné z kůže vypoťte.