Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přirozeně pečovat o prsa

Jak přirozeně pečovat o prsa V dnešní nabídce chirurgických zákroků a umělé „krásy“ je velmi těžké vzdorovat tomu, abychom nechtěly vyzkoušet nějaký ten superzázrak na prsa. A co příroda? Na tu jsme zapomněly?
Pavlína Klaudová
5,0 5
3

Jak přirozeně pečovat o prsa zdroj: unsplash.com

Přírodní péče o prsa je téma, které zajímá mnohé, ať už z estetického nebo praktického důvodu. Vedou se totiž diskuse o tom, že prakticky neexistuje účinný prostředek k jejich zpevnění kromě plastické operace. Příroda je z pohledu plastické chirurgie podceňována a zavrhována. Ale opravdu neexistují přirozené prostředky na zpevnění prsou? Opravdu nejde obelstít zemská gravitace a následky kojení bez toho, aby do vás někdo řezal a vkládal do vás implantáty?

Co všechno se řeší v otázce prsou v přírodní léčbě?

Ženská prsa se vlivem věku neustále mění a tento vývoj je naprosto přirozený. Je závislý na hormonální aktivitě, psychickém stavu ženy a také rovnováze mezi životním stylem a potravinami, které konzumujeme. Mysleli jste si, že strava nemá na prsa žádný vliv? My také. Chemie lidského těla je ale naprosto relativní a má hluboký vliv na tkáně a orgány. Proto se objevují přetížená prsa, bolest, syndrom polycystických a fybrocistystických prsou a také mastitida. Všechny tyto problémy se mohou přehoupnout do daleko závažnějších onemocnění. Obzvláště francouzské aromaterapeutky, olfaktoterapeutky a lékařky alternativní medicíny vyzývají ženy, aby se preventivně o svá prsa staraly pomocí éterických a rostlinných olejů a eliminovaly tak možnost vzniku rakoviny prsu.

Zdravá prsa jsou každodenní starostí žen od puberty až po menopauzu, protože žena v aktivním mateřském věku potřebuje, aby nebyly problematické a sloužily dobře ke kojení dětí. Reprezentují ženskost jako takovou, mateřství, mají úzkou souvislost s psychicko-emoční rovnováhou. Jsou součástí ženské identity. Prsa jsou ale bohužel také náchylná k růstům cyst a různým zánětlivým reakcím. Někteří alternativní lékaři tvrdí, že pokud má žena problémy s prsy, má celkový problém sama se sebou.

Prsa a imunitní systém

Velikost prsou a jejich tvar jsou do určité míry genetickou záležitostí, ale závisí hlavně na celkové činnosti hormonálního systému a rovnováze estrogenu a progesteronu. Další hlavní roli hraje množství tuku, což úzce souvisí s metabolickými funkcemi. Prsy prochází síť cév a lymfatických uzlin, kterým je potřeba zajišťovat dostatečnou imunologickou ochranu před vlivem toxinů, které se v nich mohou nahromadit. Pokud nejsou prsa dostatečně chráněná, vznikají v nich ložiska škodlivých látek, které se následně proměňují v nádorová onemocnění. V prsou najdeme také laktační žlázy důležité pro těhotenství a schopnost kojení.

Esenciální oleje jsou v péči o prsa doporučované hlavně kvůli jejich energetickému působení. Z pohledu alternativní medicíny je potřeba udržovat v těle zdravý tok lymfy a ony ji umí rozproudit. Chceme-li mluvit jazykem čínské medicíny, je potřeba rozbít stagnaci životní energie čchi, aby mohla bez problému protékat tělem. Navíc mají éterické oleje schopnost zlepšovat imunitu a některé z nich působí silně antioxidačně. Proto chrání celkový imunitní systém proti vzniku nádorů.

Olivový olej a éterické oleje

Pokud se jedná o zlepšení pevnosti a pružnosti prsou, diskutuje se o vhodnosti rostlinných olejů. Důvod je jednoduchý. Mnoho z nich obsahuje vitamín E a antioxidační látky, které napomáhají zlepšovat pružnost pokožky, zlepšují tvorbu kolagenu v tkáních a mají vypínací efekt. Proto se alternativní směry kloní k tomu, že co funguje na obličeji, může stejně dobře posloužit i u prsů. Nejčastěji diskutovaným rostlinným olejem na jejich zpevnění je olivový olej. Protože má velmi silnou antioxidační aktivitu, používá se k prevenci rakoviny a srdečních onemocnění. Některé zdroje také tvrdí, že má vliv na mírné zvětšení prsou, ale to se zatím dostatečně neprokázalo, respektive není dostatek výzkumů, o které by se toto tvrzení mohlo platně opřít.

Olivový olej ale bývá využíván jako nosný olej pro oleje éterické. A tady už se dostáváme k jádru pudla. Jaké éterické oleje se doporučují pro péči o prsa? Jedná se nejen o oleje zpevňující a vyhlazující pokožku, ale také ty, které mají určitou protizánětlivou aktivitu.

  • Esenciální olej kadidlo má silnou antioxidační aktivitu, působí proti zánětům, bakteriím i plísním. Vypíná pokožku a zlepšuje cirkulaci krve. Eliminuje známky stárnutí, projasňuje a zlepšuje činnost endokrinního systému.
  • Esenciální olej geránium je jeden z nejlepších éterických olejů pro zlepšení rovnováhy hormonálního systému, je velmi efektivní při zpevňování pokožky a vyhlazuje vrásky, zlepšuje prokrvení pokožky.
  • Éterický olej mrkvové semeno stimuluje růst nových buněk a tkání, má anti-agingový efekt, vypíná pokožku. Má výborné tonizační schopnosti. Vykazuje antioxidační a protirakovinnou aktivitu. Ničí infekční ložiska v těle.
  • Esenciální olej pomeranč má antioxidační schopnosti, pomáhá vylučovat z těla škodliviny, působí proti nádorové aktivitě, napomáhá zlepšovat pružnost a pevnost pokožky.
  • Éterický olej vavřín je vhodný jako prevence proti rakovinotvornému bujení a zmírňuje zánětlivé reakce pokožky. Lze jej použít při zánětech prsu. Má navíc stahující a prokrvující účinky. Působí proti bakteriím i kvasinkám. Výrazně se podílí na obnově struktury buněk. Přirozeně pomáhá proti otokům.
  • Esenciální olej růžová palma je prospěšný pro náš lymfatický systém a podporuje tok lymfy. Snižuje pocit napětí v prsou a zánětlivé reakce. Zlepšuje imunitu, pomáhá vypínat pokožku.