Jak zatočit se suchými rty

2,5 5
2

Jak zatočit se suchými rtyzdroj: biooo.cz

Obdivujete na druhých krásné výrazné rtěnky? Přály byste si taky mít rty bez poskvrnky? Co není, může být. Na suché rty platí několik jednoduchých triků, díky kterým proměníte struhadlo v hedvábný povrch.

Nejen v zimě naše rty trpí nadměrným vysušováním. Na jaře a na podzim je zatěžují změny počasí a v létě na ně působí žhavé sluneční paprsky a suchý vzduch z klimatizace. Pokožka rtů je velice tenká, a tím i náchylná k poškození. Pokud není v dobré kondici, snadno reaguje tvorbou suchých šupinek a může urychlit i tvorbu vrásek v okolí úst. O rty je nutné se pravidelně starat, ať už nosíte rtěnku nebo ne.

Nejdůležitější součástí je samozřejmě hydratace zevnitř. Mnoho z nás zapomíná v průběhu dne pít a na doporučované dva litry denně nedosáhne ani náhodou. Proto nezapomínejte mít stále po ruce sklenici či lahev z vody a upíjet z ní průběžně po celý den. Důkladná hydratace se projeví na vaší kráse, ani nebudete vědět jak – a to po všech stránkách.

Peeling není záležitostí jen pro vaši tvář, zachrání vás také od suchých šupinek na rtech. Používejte jej pravidelně jednou až dvakrát týdně a brzy uvidíte rozdíl. Peeling dokáže odstranit z pokožky rtů odumřelé kožní buňky, vyhladit jejich povrch a navíc podporuje prokrvení rtů. Díky pravidelnému odstraňování suchých šupinek navíc podpoříte vstřebávání veškeré další péče a prospěšných složek z balzámů. Peeling na rty můžete samozřejmě koupit už hotový a připravený v kalíšku nebo v tyčince. Pokud ale hledáte řešení, které si snadno vyrobíte doma, vsaďte na mix krystalového cukru s medem. Cukr skvěle promasíruje rty a med jim dodá výživu. Směs jednoduše nanášejte na rty pomocí prstů a masírujte několik málo minut krouživými pohyby.

Jak zatočit se suchými rty

Druhým krokem v péči o rty je kvalitní balzám na rty. Vybírejte balzámy s obsahem přírodních vosků a olejů. Bambucké máslo je silnou vyživující ingrediencí a má intenzivní zvláčňující schopnosti, stejně prospěšné je také máslo kakaové či mangové. Výhodou rostlinných másel je jejich dobrá snášenlivost a opravu výjimečné pečující schopnosti. Včelí vosk pak dokáže na rtech vytvořit tenký mikrofilm, který bude vaše rty dlouhodobě chránit. Balzámy v kalíšku jsou vhodnější pro domácí použití, na cesty a do kabelky se vám bude hodit balzám v tyčince. Můžete si také vybrat oblíbenou parfemaci z lahodných esenciálních olejů a přírodních výtažků a pro citlivou pokožku volte balzám zcela bez vůně. Na noc lze nanášet silnější vrstvu balzámu na rty a vytvořit si tak vlastní hloubkově pečující masku.

Pokud si chcete rty nalíčit a bojíte se, že by je rtěnka či lesk na rty mohly vysušovat, tak vybírejte takové konzistence, které rtům budou prospěšné. I mnohé lesky na rty spolu se rtěnkami mají základ tvořen bambuckým či kakaovým máslem, a dokážou tak rtům poskytnout jak péči, tak barvu. Lesky na rty jsou obecně krémovější než rtěnky a jejich lehce se třpytící povrch dovede i opticky zmírnit mírně šupinatý povrch rtů. Krémové rtěnky pak také nabízejí intenzivnější hydrataci a dokáží rty udržet v komfortním stavu po celý den. Sušším rtům ale nejsou zcela zapovězeny ani rtěnky matné – jen pod ně naneste vrstvu balzámu a rtěnku nanášejte jemným poklepáváním konečky prstů. Tak rtěnka neztratí nic ze svého požadovaného mírně matného efektu, ale zároveň nevytvořít tlustý nános, který zvýrazňuje vrásky a šupinky.

Jak zatočit se suchými rty

Suché rty jsou potíž, která čas od času trápí nejednu z nás. Pomocí pravidelné péče, která vám ovšem nezabere víc, než pár desítek sekund, tak můžete docílit hedvábně jemných rtů, které skvěle orámují váš okouzlující úsměv.