Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní detox pro pleť - pleťové masky

Jarní detox pro pleť - pleťové masky Jaro je tou nevhodnější dobou nejen pro detoxikaci organismu, ale také pleti.
Renata Ježková
4,7 5
3

Přejít na sekci článku:

Zelený detox

Zelený detox zdroj: shutterstock.com

Ale protože až na zelený jíl, který je možné užívat i vnitřně, slouží k vnitřními detoxu především byliny, tak je jasné, že bychom je neměli opomíjet ani v čistě kosmetickém pojetí detoxikace. A tou největší detoxikační superstar jsou momentálně řasy, takže je jasné, že je najdeme i někde v kosmetice. A je to moc dobře, protože čistící maska Eliah Sahil s obsahem spiruliny a mořské řasy Laminaria digitata (kelp) je důkazem, že řasy fungují stejně dobře i zevně. Prášková forma navíc dovoluje, abychom si připravili masku sami v takové konzistenci, jaká nám vyhovuje a hlavně tím pádem nevyžaduje ani minimální konzervaci a dostaneme skutečně jen čisté přírodní ingredience.

Prospěšné bylinky, které pleť pročistí a ozdraví najdeme ale i u nás a nemusíme kvůli tomu hned dvacet tisíc mil pod moře. Máta nebo šalvěj nám znějí tak známě a obyčejně, že zapomínáme, jak velkou sílu v sobě skrývají. Tak proč si to nepřipomenout právě díky pleťovým maskám. Mátová maska Logona a šalvějová Martina Gebhardt jsou obě určené mastné pleti, protože kromě pročištění, hojení a prevence pupínků také normalizují produkci kožního mazu a působí antibakteriálně, takže jejich pravidelné používání nám může ochránit před mnoha nepěknostmi, které by si na nás jinak pleť nachystala. Logona navíc přichází v praktickém pytlíčkovém balení, které si je možné bez problémů vzít kamkoliv s sebou a vaše kosmetická výbava tak bude kompletní a perfektní.

A je tu ještě jedna rostlina, která je u nás doma a která dala vzniknout výborné detoxikační masce. I když rostlina… Pod tím pojmem si lípu asi představí málokdo. A přece to je právě ona, která je hlavní složkou nové řady Tilia od koho jiného než Nobilis Tilia z Krásné Lípy, že ano :-) To už je skoro celá lipová alej. A lipová alej, zvlášť v době květu, to je něco, co odplaví toxiny a všechno špatné nejen z pleti, ale z celého vašeho života. Aspoň na chvíli :-) Ale maska z této řady by neměla být jen chvilkovou záležitostí, protože i když vykazuje okamžitý účinek, který zaznamenáte ihned po použití, tak její hlavní devizou je regenerace pleti na buněčné úrovni, která se samozřejmě okamžitě neprojeví, ale vyžaduje delší čas. Obsah červeného jílu a medu pak podpoří odvod toxinů z pleti a hojení, takže pleť je po použití dokonale projasněná a ozdravená.

Související produkt
Pleťová maska spirulina 100 g
Eliah Sahil Organic / 494 Kč
Ájurvédská prášková pleťová maska pro svěží a mladistvě působící pleť obsahuje vysoce kvalitní prášek z řas a květů měsíčku lékařského a také výtažek z heřmánku a amalaki.
Detail produktu