Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jojobový olej aneb pomoc pro pokožku i vlasy

Jojobový olej aneb pomoc pro pokožku i vlasy Jojobový olej je vhodný pro pravidelnou péči o všechny typy pleti, včetně té přecitlivělé, alergické či trpící na nejrůznější kožní choroby.
Martina Koubová
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Jojobový olej na všechno

Jojobový olej zdroj: shutterstock.com

Jojobový olej můžete bez obav použít pro péči o všechny typy pleti, aniž byste se museli bát jejich ucpání, nadměrného maštění či naopak dehydratace. Jak už bylo řečeno, po chemické stránce je jojobový olej blízký příbuzný našeho kožního mazu, takže je velice dobře snášen každou pletí. Nedráždí, nevysušuje, neucpává, jak by taky mohl, když je naší pleti pomalu vlastní. A právě tohle jemné skvělé snášené složení dělá z jojobového oleje výborného pomocníka pro léčbu nejrůznějších kožních problémů jako je akné, lupénka a dermatitida, můžete jej použít i na přecitlivělou alergickou pleť i jemnou pokožku dětí. Využití jojobový olej opravdu nezná mezí.

Olej má skvělé regenerační schopnosti nejenom díky podobnosti s naším kožním mazem, ale také díky vysokému podílu nenasycených mastných kyselin a také vitaminu E, antioxidantu, který pokožku skvěle regeneruje, hojí a eliminuje výskyt vrásek. Tyto hojivé účinky ocení obzvláště ti, kdo trpí na kožní problémy, akné či zánětlivé projevy kůže. Při pravidelném použití dokáže kožní problémy nejenom vyléčit, ale také zamezit jejich návratu. Stejné blahodárné účinky má i na pokožku hlavy, kterou nejenom vyživuje, ale také jí dokáže pomoci od nepříjemného svědění a dermatitidy. Postup je stejný jako v případě obličeje, musíte mazat, vtírat a vytrvat. A kýžené výsledky se brzy dostaví.