Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní radosti: štípnutí od hmyzu

Letní radosti: štípnutí od hmyzu V létě se komárům a obtížnému hmyzu jen tak neubráníme.
Martina Koubová
5,0 5
3

Letní radosti: štípnutí od hmyzu zdroj: shutterstock.com

V létě se jim prostě neubráníme. I když používáme repelenty a éterické oleje, veškerého obtížného hmyzu se prostě nezbavíme. V případě much a jim podobných to ještě není až tak hrozné, ale takový komár dokáže přivodit nejednu bezesnou noc. A co teprve, když vás štípne. Svědivé pupínky někdy otečou, zanítí se, hnisají… A stejný ne-li horší scénář mají bodnutí od včel. Vybavte se obezřetně na tyhle letní radosti a hmyz nebude mít šanci.

Přejít na sekci článku:

Preventivně proti hmyzu

Preventivně proti hmyzu zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Nejlepší obrana je útok. Nejvhodnější je proto se před letní sezónou náležitě vybavit dostatečným množstvím repelentů, éterických olejů a dalších voňavých věcí, které hmyz zaručeně odpudí. Raději než po chemických sprejích, které nejsou příliš zdraví prospěšné a také moc nevoní, sáhněte po přírodních repelentech. Ty obsahují směs éterických olejů, jako je citronová tráva, pelargonie, levandule nebo rozmarýn, doplněné o výtažky z antibakteriálních bylinek, kupříkladu vilínu, koňského kaštanu či máty nebo nimby. Tato kombinace bylinek nám příjemně svěže voní, ale hmyz dokáže spolehlivě odpudit.

Éterické oleje se hodí i jako bytový parfém, který přes den účinně odpudí mouchy a v noci zažene komáry. Kromě ochranných vlastností celý domov krásně provoní, takže éterický olej nemusíte vybírat jenom podle účinků, ale také podle příjemnosti dané vůně. Sáhnout můžete opět po levanduli, rozmarýnu, citronové trávě, nejrůznějších citrusových plodech nebo i eukalyptu či peppermintu. Stačí nakapat pár kapek éteráku do aromalampy a nechat jej odpařovat. Trochu oleje můžete nakapat například i na závěs či záclonu a zakrýt s nimi otevřené okno. Výrazná vůně éterických olejů hmyzu určitě chutnat nebude.

Stejně jako sebe, chraňte preventivně také domácí mazlíčky. Můžete klidně použít náš ‘lidský’ přírodní repelent, čistý nimbový olej nebo repelent určený přímo pro zvířata. Takový konopný balzám na srst od Delibutusu obsahuje množství éteráků působících proti hmyzu, blechám i klíšťatům. Navíc, kombinace rostlinných olejů pečuje o zdraví srsti a dodá jí lesk. Konopný balzám můžete bez obav použít jak pro psy i kočky a hlodavce.

Související produkt
Bio repelent proti komárům 90 ml
Argital / 435 Kč
Přírodní repelent s čistým složením z kvalitních esenciálních olejů napomáhá efektivně odpuzovat hmyz. Zároveň jej lze použít i po poštípání komáry pro okamžité zklidnění.
Detail produktu