Mačatá medová maska

Mačatá medová maskazdroj: biooo.cz

Nedávno nám to vyjasnili v Delibutus. Odpověď na všechny kožní problémy? Matcha. V bambuckém másle. Regeneruje, uzdravuje, vyživuje, zjemňuje. Je antioxidační, působí proti stárnutí pleti a matcha bambucké máslo je vhodné snad pro každého. Umí prostě všechno. A stejně by mohl na podobné otázky odpovědět i med. Med taky uzdravuje a regeneruje. Navíc je antibakteriální a vhodný pro všechny typy pleti. A co se stane, když to tihle dva dají spolu dohromady a vytvoří pleťovou masku?

Přejít na sekci článku:

Pupínky? Stárnutí? Suchá pleť? Vyřešeno!

Pupínky? Stárnutí? Suchá pleť? Vyřešeno!zdroj: biooo.cz

Příprava masky je jednoduchá. Stačí smíchat lžičku matcha čaje se lžičkou vody a lžičkou medu. Konzistenci masky si připravte podle sebe. Víc medu = lepkavější. Víc matcha = tužší. Víc vody = tekutější. Výsledná konzistence také závisí na medu, který použijete. Pro dokonalou péči o pleť použijte manuka med, která má velmi silné antibakteriální schopnosti. Pro suchou pleť použijte čerstvý med, který je v tekutém stavu. Pro peelingový efekt si zase vyberte med už zcukernatělý.

Masku nanášejte na suchou čistou pleť. Nejlépe, pokud budete nanášet prsty a medovou směs do pleti pořádně vmasírujete. Tak dostanete med do všech pórů, maska bude působit proti akné, pupínkům a póry vyčistí do hloubky. Poté nechte na pleti působit libovolně dlouhou dobu, minimálně půl hodiny. Med spolu s matcha čajem podpoří regeneraci pleti a vyživí i velmi suchou pleť. Masku smývejte vlažnou vodou, pleť je po smytí krásně čistá, ale vláčná, jemná a hebká.