Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Mačatá medová maska

Mačatá medová maska zdroj: biooo.cz

Nedávno nám to vyjasnili v Delibutus. Odpověď na všechny kožní problémy? Matcha. V bambuckém másle. Regeneruje, uzdravuje, vyživuje, zjemňuje. Je antioxidační, působí proti stárnutí pleti a matcha bambucké máslo je vhodné snad pro každého. Umí prostě všechno. A stejně by mohl na podobné otázky odpovědět i med. Med taky uzdravuje a regeneruje. Navíc je antibakteriální a vhodný pro všechny typy pleti. A co se stane, když to tihle dva dají spolu dohromady a vytvoří pleťovou masku?

Přejít na sekci článku:

Pupínky? Stárnutí? Suchá pleť? Vyřešeno!

Pupínky? Stárnutí? Suchá pleť? Vyřešeno! zdroj: biooo.cz

Příprava masky je jednoduchá. Stačí smíchat lžičku matcha čaje se lžičkou vody a lžičkou medu. Konzistenci masky si připravte podle sebe. Víc medu = lepkavější. Víc matcha = tužší. Víc vody = tekutější. Výsledná konzistence také závisí na medu, který použijete. Pro dokonalou péči o pleť použijte manuka med, která má velmi silné antibakteriální schopnosti. Pro suchou pleť použijte čerstvý med, který je v tekutém stavu. Pro peelingový efekt si zase vyberte med už zcukernatělý.

Masku nanášejte na suchou čistou pleť. Nejlépe, pokud budete nanášet prsty a medovou směs do pleti pořádně vmasírujete. Tak dostanete med do všech pórů, maska bude působit proti akné, pupínkům a póry vyčistí do hloubky. Poté nechte na pleti působit libovolně dlouhou dobu, minimálně půl hodiny. Med spolu s matcha čajem podpoří regeneraci pleti a vyživí i velmi suchou pleť. Masku smývejte vlažnou vodou, pleť je po smytí krásně čistá, ale vláčná, jemná a hebká.