Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Miswak - klacík na zuby

Miswak - klacík na zuby Přírodní kartáček na zuby Miswak je nejen skvělou ekologickou variantou, ale zároveň vám ušetří i peníze, protože odpadá používání pasty.
Jana Konečná
5,0 5
8

Miswak - klacík na zuby zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Miswak je vůbec tím nejpřírodnějším kartáčkem, který lze sehnat. Vyrábí se z kořenů rostliny Salvatora persica. I když u nás jde o poměrně velkou novinku v oblasti ústní hygieny, v arabských zemích se používá již tisíce let. Kromě toho, že je naprosto přírodní, prostě takový „klacík“, u kterého poté, co doslouží, nemusíte vůbec přemýšlet, jak ho zrecyklovat. Můžete jej klidně zkompostovat nebo vyhodit do směsného odpadu. Vzhledem k tomu, že je ze 100% přírodního materiálu, tak se velmi rychle a beze zbytku rozloží prakticky kdekoliv.

Ekologický kartáček 2v1

S jeho koupí získáte produkt dva v jednom. Miswak vám totiž nahradí pastu i kartáček. Hodí se tak proto nejen do takzvaných zelených domácností, které se snaží vyhýbat zbytečné tvorbě odpadu, ale uživí jej i věční cestovatelé, kteří spoří každé místečko v zavazadle. Kartáček Miswak má jednotnou délku i šířku, takže nemusíte řešit, jakou velikost či tvrdost si vybrat. Kořen salvatory se dobře třepí a tvoří tak jednotlivá vlákna, podobná jako u klasického kartáčku. Zuby dobře vyčistí, je šetrný k dásním a zároveň osvěžuje dech.

Miswak - klacík na zuby

Přírodní kartáček Miswak zbavuje zuby zbytků jídla i nežádoucího plaku, postupně po čase používání zmírňuje i případnou pigmentaci, která na zubech zůstává po časté konzumaci kávy, černého čaje, vína či cigaret. Kořen salvatory zároveň obsahuje látky s antimikrobiálními a antibakteriálními účinky. Působí tak proti krvácení a zánětům dásní. Klacík na zuby také obsahuje minerální látky, jako je fluorid či vápník, jež jsou pro zdravé zuby opravdu důležité. Pravidelné používání Miswaku navíc podporuje tvorbu slin, které nejen že očišťují dutinu ústní, ale také zlepšují trávení.

Jak Miswak používat?

Když si poprvé vybalíte Miswak z obalu, může vás trochu jeho „klacíkovitý“ tvar zaskočit a budete chvilku dumat, jak se vlastně používá. Stačí jednoduše z jeho užší strany seříznout kůru a oříznutý konec trochu rozžvýkat, aby se vlákna roztřepila na malé štětinky, a můžete začít čistit klasickým způsobem jako s normálním kartáčkem. Akorát že už nemusíte používat pastu. Z hygienických důvodů a také kvůli opotřebení, je třeba kartáček průběžně zkracovat. Při pravidelném zkracování by vám měl vydržet přibližně 4 týdny. Přírodní kartáček Miswak má specifickou chuť, na kterou je většinou potřeba si chvilku zvykat (někomu však zachutná již napoprvé), ale svými skvělými účinky vám to určitě vynahradí.