Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na co se připravit u přírodních pleťových krémů

Na co se připravit u přírodních pleťových krémů zdroj: shutterstock.com

V podstatě se na nic speciálního připravovat nemusíte. Přírodní krémy totiž nejsou moc odlišné od vašich běžných krémů. Moderní přírodní kosmetika umí vyrobit jak lehká séra, která se okamžitě vsakují, tak i hutný krém, který promastí i tu nejsušší pokožku. V dnešní době neznamená přírodní pleťový krém jen hutný olej nebo máslo. Technologický pokrok dokázal odlehčit konzistenci i toho nejhutnějšího rostlinného oleje. A zároveň také zvýšit účinnost přírodních složek, které jsou pak lépe přijímány pokožkou, snadněji se vsakují a efektivněji působí. A nebo máte raději klasiku? Tlustou vrstvu bambuckého másla na obličeji každý večer před spaním?

Přejít na sekci článku:

Oleje nad zlato

Oleje nad zlato zdroj: shutterstock.com

Nejspíš není lepší a účinnější přírodní složky v kosmetice, než je čistý rostlinný olej. Zapomeňte na jakoukoliv další kosmetiku, pokud byste si mohly v koupelně nechat jen jednu jedinou lahvičku, měl by to být určitě rostlinný olej. Dokáže pleť vyčistit, hydratuje, podporuje regeneraci a obnovu. Navíc poslouží i jako báze pro další přírodní účinné složky, jako jsou esenciální oleje, květinové a bylinné extrakty, vitaminy nebo přírodní vosky. Stačí vzít vhodný rostlinný olej, nakapat, protřepat, možná i zamíchat a ideální pleťový olej je na světě.

Oleje vždy vybírejte podle stavu a typu své pleti. Na výběr je z několika desítek čistých rostlinných olejů, tradičních i exotických, které dokáží regulovat mastnotu nebo naopak promastit, chránit pleť proti stárnutí, hydratovat, regenerovat. Navíc jsou mnohé oleje velmi vhodné i pro citlivou pokožku, mohou je používat i úplně malé děti a využijete je také v kuchyni.

Pokud chcete svůj oblíbený pleťový hydratační krém nahradit olejem, pamatujte na několik zásad:

1 Vybírejte podle potřeb své pleti. Některé oleje jsou vhodné pro aknózní problematickou pokožku, jiné můžou být zase vysoce komedogenní. Některé oleje jsou vhodné pro citlivou podrážděnou pokožku, kterou uklidňují, jiné zase regulují mastnotu a udržují póry čisté.

2 Oleje je lepší nanášet večer. I když existují i lehké oleje, které se rychle vsakují a poslouží skvěle jako podklad pod make-up, je mnohem jednodušší nahradit olejem noční krém než hledat vhodný olej na rychlou ranní péči. Přece nebudete chodit do práce namazané a mastné.

3 Oleje nanášejte na čistou navlhčenou pleť. Samotné oleje totiž přináší pleti sice mnoho výživných látek, ale nedokáží hydratovat. Paradoxně tak můžou vysušovat. Tím, že je budete nanášet na vlhkou až mokrou pleť, vytvoříte emulzi vody a oleje, která hydratuje a navíc se i rychleji vsakuje než čistý olej.

BIOOO tip: Čisté rostlinné oleje pro péči o pleť najdete ve vynikající kvalitě například u značky Nobilis Tilia. Speciální mixy olejů pro péči o pleť nabízí zase Saloos.