Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Naplánujte svojí pleti Vánoce

Přejít na sekci článku:

První i druhý svátek vánoční

První i druhý svátek vánoční zdroj: shutterstock.com

Z té postele vás dneska nikdo nedostane? Skvělé, odpočinek si zasloužíte vy i vaše pleť. Tolik volných dnů, tak dopřejte své pleti taky takové menší svátky. Slyšeli jste už o tzv. caveman regime? Režim jeskynního člověka je postavený na jedné věci. A to té, že si pleť vystačí bez umývání nebo zbytečných krémů. Není to pro každého, ale tento způsob péče slibuje mnohé. Normalizaci pleti, sníženou mastnotu, ubytí pupínků a hezčí jasnější pleť. To navíc všechno vlastně zdarma, protože bez čistících gelů, pleťových vod, krému i make-upu. Prostě přirozeně.

Není to režim pro každého, to je pravda. Navíc během běžného pracovního dne často pleť přijde do styku se špínou a smogem, takže večer je vhodné si pleť důkladně vyčistit. Ale čas od času se vyplatí špindírový režim zkusit. Znamená to den bez make-upu, bez vody i krému. Dáte to? Účinek se dá přirovnat k určitému půstu, kdy odlehčíte zažívání a zlepšíte trávicí funkce. Stejně tak doba, kdy s pletí neděláte vůbec nic, pomůže regulovat mastnotu, zlepší regeneraci i celkovou kvalitu pleti. Důležité je dopřát pleti alespoň 48 hodin takového oddechu, takže ideální program na víkend nebo na vánoční svátky.

BIOOOtip: Úplně bez kosmetiky se neobejdete? Zkuste pleť jenom přestříkat květinovou vodou.