Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

nuud: Tak trochu jiný deodorant

nuud deodorant zdroj: nuud

Na trhu najdete nepřeberné množství přírodních deodorantů. Ale nizozemská značka nuud na to šla jinak. Vytvořila převratné, geniální deodoranty, které nejsou ani ve spreji, ani v tuhé formě dokonce ani v podobě roll-on. Na první pohled vypadají jako zubní pasta a neslibují výdrž na 24 nebo až 72 hodin, ale na 3 - 7 dní! No vážně. Jak říkáme. Geniální. 

Přestaňte používat deodorant. Začněte používat nuud

Klasické deodoranty v různých formách, ať už přírodní nebo konvenční, známe všichni, všichni je používáme a stali se nepostradatelnou drogistickou výbavou našich domácností. Čím dál víc lidí ale ustupuje od používání konvenčních deodorantů napěchovaných škodlivými chemikáliemi, nejdiskutovanějším záškodníkem pro lidské zdraví je pak hliník resp. jeho soli. 

Přírodní deodoranty neobsahují zmíněný hliník, sodu, parabeny, petrochemikálie, parfemace a další složky, jež pak páchají škody na našem zdraví.

nuud jsou veganské deodoranty s magickou účinností 3 - 7 dní po jedné aplikaci. Baleny jsou do tuby na bázi bioplastu vyrobeného z cukrové třtiny a dodávány v biologicky odbouratelné lepenkové krabičce.

Efektivní a přitom nevinný

Krémový deodorant je 100% přírodní, složený pouze z 10 ingrediencí a přitom perfektně účinný i při sportu. A to rovnou na několik dní. Je šetrný k našemu zdraví (neucpává potní žlázy a nebrání tak potřebné detoxikaci těla. Nepříjemný zápach je neutralizován mikro stříbrem…) i celé planetě - pyšní se kontrolovanou distribucí udržitelným způsobem. To znamená, že při výrobě nevzniká CO2 zatěžující životní prostředí.

Co v deodorantu najdete?

Patentované složení deodorantu je zárukou kvality a účinnosti. 

  • Ricinový a meruňkový olej - výborné změkčující a pečující účinky na namáhanou pokožku podpaží

  • Karnaubský vosk - slouží jako emulgátor

  • Kokosový olej - na pokožce vytváří neviditelný film, který zabraňuje vzniku, množení bakterií a jejich rozkladu, eliminuje tělesný zápach, zatímco neucpává póry. Nahrazuje hliník

  • Mandlový olej - posílení a regenerace pokožky

  • Bentonitový jíl - hloubkové čisticí a detoxikační vlastnosti

  • Oxid zinečnatý - adstringentní a antiseptické vlastnosti. Na pokožce vytváří ochrannou bariéru proti vlhkosti

  • Mikro částice stříbra - silné protizánětlivé a antibakteriální účinky, mikročástice jsou nepropustné pro pokožku, účinkují tedy pouze na povrchu kde jsou třeba a jsou zde neutralizovány

A jak deodorant používat?

Aplikujte na umyté a osušené podpaží dle potřeby a pečlivě rozetřete. Jedna aplikace deodorantu vás ochrání 3 - 7 dní, to je individuální. Sport, aktivní den nebo koupání nemají na jeho účinnost žádný vliv.

Na vlastní kůži:

nuud zdroj: nuud

Balení deodorantu vás ihned zaujme. Lepenková krabička s logem má rozevírací svrchní stranu a je uzavřena pomocí bílé gumičky. Uvnitř najdete červenou tubu, pomysleli byste si, že jde o zubní pastu… 

Já jsem k tomuto deodorantu byla hodně skeptická. Deodorant ve formě jakési pasty, kterou si rozmažu v podpaží a bude mě chránit několik dní??? No. Upřímně, trošku jsem si ťukala na čelo, co je to zase za báječnou novinku. A byla jsem vážně překvapená. Deodorant ve formě bílé pasty se v podpaží krásně vstřebá, nenechává stopy ani na kůži ani na oblečení a skutečně mi fungoval celých 5 dní. A to i přes zvýšenou fyzickou aktivitu a po sprchování. Délka účinnosti je samozřejmě individuální. 

Jsem z deodorantu vážně nadšená, protože pak nemusíte řešit neustálou otázku, zda u sebe máte deodorant pro celodenní pocit svěžesti, protože skutečně funguje a navíc malé balení je velice praktické třeba na cesty.

Deodorant jsem zkoušela na podzim, kdy se člověk obecně méně potí. Nevím tedy, jak moc účinný bude třeba v létě za horkých dnů.