Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oční krém - nepostradatelný pomocník nebo zbytečnost?

Oční krém - nepostradatelný pomocník nebo zbytečnost? Je používání očního krému nezbytnost nebo zbytečnost?
Renata Ježková
5,0 5
2

Oční krém - nepostradatelný pomocník nebo zbytečnost? zdroj: shutterstock.com

Používat oční krém je naprosto nezbytné, to vám řekne každý, kdo se kosmetikou zabývá. A také to každý chápe, protože hladké a odpočinuté oční okolí umí rozzářit celý obličej. Oko je nejen okno do duše, ale také velmi výrazný estetický doplněk, který dokáže zastínit kde co. Ale také mnoho pokazit, pokud vypadáme unaveně nebo nemocně, je to vidět v první řadě na očích. Takže se snažíme, hledáme, řešíme otoky, kruhy pod očima, vrásky...a pak nás jednoho dne napadne, v čem je vlastně ten oční krém jiný než náš denní. A jestli je skutečně potřeba na takový pidikousek obličeje nějaká jiná péče než na zbytek. Ano nebo ne?

Přejít na sekci článku:

Přirozená péče o oční okolí

Přirozená péče o oční okolí zdroj: shutterstock.com

Pleť je v okolí očí daleko jemnější a křehčí než na zbytku obličeje, to je patrné pouhým pohledem. Takže na první pohled vypadá logické, že potřebuje jinou péči než zbytek, jenže je potřeba si říct, co taková “jiná péče” přesně znamená. Pleť kolem očí je totiž jemnější a tenčí, takže ze všeho nejdříve ztrácí vodu. Takže prvním vodítkem pro to, jestli a jaký oční krém by nám měl být věk. Pokud se vejdeme do kategorie “do 30 let” a nemáme nijak extrémně suchou či atopickou pleť, tak i v případě, že se objevují jemné vrásky, bohatě postačí oční okolí hydratovat. Přehnaně hutné krémy jsou zbytečné a občas mohou mít na svědomí i otoky, protože pleť nefunguje, jak má.

Jako hydratace pak postačí lehký fluid či krém a to klidně i ten, který používáte na obličej. Protože občas je skutečně zbytečné použít na oči něco jiného než na obličej a některé značky přírodní kosmetiky ani speciální oční krém nemají. Případně to mají vyřešené jako španělská značka Naobay, která má krém na citlivou pleť a oční krém jako jeden produkt. Což je dobrá zpráva pro všechny, kterým se nelíbí, že na očním krému je často stejná cenovka jako na jeho třikrát větším denním bratříčkovi. Tady dostanete poctivých 50 ml za cenu běžného denního krému.

Něco jiného je to v případě, že už spadáme do kolonky anti-age a táhne nám na 40. Pak je potřeba začít doplňovat i další věci než vodu. Není od věci sáhnout po specializovaných krémech a sérech, která jednak často obsahují trochu jinou skladbu ingrediencí než denní krémy, jsou v nich vynechané možné alergeny jako esenciální oleje nebo příliš silné antioxidanty a často berou v potaz, že alespoň řasenku používá většina žen, takže mají lehčí texturu a dokonaleji se vstřebávají, což ocení především majitelky přírodních řasenek.