Přejít na sekci článku:
Oční krém a ti druzí
zdroj: shutterstock.com
Ale péče o oční okolí by neměla začínat a končit krémem. Zejména v případě, kdy pravidelně používáme oční makeup, bychom měli začít s péčí o pleť okolo očí už při odličování. Přestože jsou dnes velmi populární pěny, které často bez problémů odlíčí i oční makeup, tak bychom neměli zapomínat na to, že je pleť kolem očí jemnější, a měli bychom to zohlednit i při odličování. Často opomíjená pleťová mléka nebo odličovací oleje nejen spolehlivě odstraní makeup, ale zároveň o oční okolí pečují i v místech, kam normálně krém nenanášíme. Často se i stane, že používání výživného odličovacího mléka nebo oleje má za následek zlepšení kvality řas.
A jako tonizujeme pleť obličeje, tak bychom měli totéž dopřát očnímu okolí. Ale v maličko jiné podobě. Zapomeneme na sebemenší obsah alkoholu a vybereme pouze ty nejjemnější hydroláty nebo čisté Aloe vera. Zrovna tak koloidní zlato se k tomuto účelu hodí výborně. Pleť můžeme jen tak přestříknout z rozprašovače nebo pokud máme víc času, tak si dopřát obklad, stačí jen pár minut. Velmi osvěžující tonizující péčí, která nás ráno spolehlivě probudí do nového dne, je pak nechat tonikum či hydrolát zmrazit na kostičky, kterými si ráno oční okolí přejedeme, což zároveň působí skvěle proti otokům.
A nemusíme okolí očí připravit ani o noční péči. Jednou za čas můžeme sáhnout do našich zásob hutnějších krémů či balzámů a dopřát pleti něco jako celonoční masku. Ideální jsou k tomuto účelu rostlinná másla jako je bambucké, jojobový olej, který je vhodný i jako běžná péče nebo třeba arganový olej. V případě tužších balzámků je ale třeba nechat je řádně rozehřát v dlani, abychom při natírání jemnou pleť příliš nenapínali. A i tady platí dávat pozor na esenciální oleje, které mohou být velmi prospěšné, ale pokud nejsme na produkty s nimi zvyklí, tak je potřeba vždy napřed vyzkoušet (a to i v případě, že je produkt vhodný jako oční péče) a při jakékoliv známce podráždění to dále nepokoušet a vybrat produkt bez.