Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pokožku na dovolené

Péče o pokožku na dovolené Péči o pokožku během dovolené zastanou 3 produkty od firmy Sportique - masážní olej, univerzální mýdlo a regenerační krém na chodidla.
Tým Sportique
5,0 5
2

Péče o pokožku na dovolené zdroj: shutterstock.com

Chystáte se k moři nebo jste se z dovolené právě vrátili? Není nic krásnějšího než se vydat po stopách slaného vzduchu a dorazit na pláž. Na vytoužené místo, o kterém jste v práci snili celý rok. Zvuky šplouchání vln a vyhřívání se na slunci jsou dokonalým odpočinkem pro mysl i tělo. Pobyt u moře je pro vás navíc prospěšný v mnoha ohledech. Jedním z nich je masáž, kterou vašemu tělu poskytnou vlny věčně dorážejícího moře. Tlak v mořské vodě totiž odlehčuje páteř a klouby. Plavání tento efekt ještě posiluje, protože cvičí svaly, které jinak příliš nepoužíváme. Mořská voda navíc obsahuje celou řadu minerálních a stopových prvků, které našemu tělu náramně svědčí. Nejenže vyživuje pokožku a zvyšuje její pružnost, ale také zmírňuje projevy alergií a revmatických onemocnění. A na souši dostaneme příjemný bonus – chůze po písku skvěle masíruje nohy a navíc se jedná o výtečný přírodní peeling. Pro co nejlepší účinky na vaše zdraví byste ale měli vzít na vědomí pár zásad.

Opalovací krém je nezbytností. Zkuste ovšem raději sáhnout po těch nechemických – s minerálními filtry, které neobsahují nanočástice. Dále je důležité pokožku dobře vyživit. Já k tomu používám kombinaci přírodních rostlinných a esenciálních olejů – například jojobový, olivový nebo pupalkový olej. Ty jsou optimálně namíchány v Masážním oleji od Sportique, kde tento výčet doplňuje ještě olej z meruňkových jader. Dostatečná zásoba polynenasycených kyselin a vysoká dávka provitaminu A jsou tím, co dodá sluncem namáhané pokožce výživu a regeneraci. Základ jojobového oleje je navíc blízký kožnímu mazu, a proto velmi dobře proniká do pokožky, vitaminy a antioxidanty (například vitamin E) se tak dostanou, kam mají, a udrží kůži jemnou a chráněnou před projevy stárnutí. Tento olej je sice masážní a masíruje se s ním výborně, ale je taktéž vhodný k pěstění pokožky. Má příjemnou konzistenci a aplikuje se velmi dobře. Navíc nepotřebujete jej nabírat příliš, stačí nabrat na plochu rukou a pokrýt tělo poté, co přijdete z pláže a vysprchujete se. Pokožce tak dodáte živiny i příjemnou regeneraci. Navíc nezůstanete mastní, olej se hladce vstřebává a nelepí. Jemná meruňková vůně je příjemným bonusem pro čichové smysly. Pokud si na kůži tak jako já uděláte nějaký zánět (na dovolené není úplně snadné sehnat bez problémů lékaře), pomohou vám s tím protizánětlivé vlastnosti obsažených výtažků z kostivalu a heřmánku. Pravidelná aplikace bude mít pozitivní vliv na průběh vaší dovolené, protože sluncem zmožené tělo se dokáže lépe a účinněji zrelaxovat (tyto účinky zajišťují především rostlinné výtažky řebříčku či arniky).

Při pobytu u moře je také dobré dbát na správné mytí pokožky. Pohlídejte si, aby gely a mýdla neobsahovaly dráždivé chemické sulfáty. Ty by vaší solí a sluncem těžce zkoušené pokožce opravdu neudělaly nejlepší službu. Proto si vybírám převážně bio mýdla – a to nejlépe taková, která můžete bez starostí aplikovat na tělo, ale i na obličej či vlasy (protože při cestování se každá multifunkčnost hodí). Tyto požadavky splňuje mýdlo od Sportique v unisexové vůni. Konzistenci má tekutou tak akorát, dávkovač zabudovaný ve vršku je velmi praktický. A účinek? Jemné tenzidy kůži nevysušují a citlivá pokožka hned pozná rozdíl. Mýdlo od Sportique obsahuje Aloe vera, které kůži jak známo vyživuje a zbavuje ji odumřelých částeček. Výtažek z mořských řas pak tento efekt ještě podtrhuje. Ani několikanásobné denní sprchování tak pro kůži není problém – a sprchovat se často je opravdu třeba – nejlépe ještě na pláži a posléze na pokoji důkladně smýt veškeré zbytky opalovacího oleje i mořské soli. Necháte-li sůl zaschnout, pěkně vás poštípe!

Péče o pokožku na dovolené

V teplých krajinách se mi také zhoršují problémy se suchými a popraskanými chodidly, proto využívám od Sportique do třetice i regenerační krém na chodidla. Prodávají ho v originálním kovovém balení. V jeho vůni rozeznáte bergamot, mátu peprnou a šalvěj. Konzistence je lehká a snadno roztíratelná. Přírodní látky jsou velmi blízké vrchním lipidickým vrstvám pokožky, což má za následek, že se do kůže velmi dobře vstřebávají. Chození po písku a vlastně po čemkoli rozpáleném dává nohám zabrat, nicméně nanesení krému brání vysušování a praskání pokožky. Navíc zvyšuje prokrvení pokožky chodidel a lýtek, omezuje pocit únavy a tvorbu otoků. A vy si tak můžete užívat přírodního peelingu, kterým je plážový písek, do sytosti.