Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čemu a proč se v létě vyvarovat při sprchování?

Čemu a proč se v létě vyvarovat při sprchování? Sprchujeme se letně.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Čemu a proč se v létě vyvarovat při sprchování? zdroj: shutterstock.com

Stoupnout si pod sprchu a omýt všechen ten pot a špínu z horkého letního dne. Dopřát si ranní studenou sprchu, která nám dodá hromadu energie na nové letní dobrodružství. K tomu trošku mydlinek a bublinek, ať z koupelny vycházíme čistí. A hlavně vůně. Sprchový gel by měl totiž hlavně vonět. A pokožka by měla po umytí taky vonět. Víte ale, že právě bohaté bublinky a nekonečná vůně můžou pro pokožku představovat problém? A hlavně v létě.

Základní poučka pro sprchování by mohla být asi taková. Hlavně šetrně. A jemně. Aby to nevysušovalo, aby to nepoškozovalo pokožku, aby to nedráždilo. Což je v létě důležité. Protože pokožku už tak zatěžujeme opalováním a pobytem na slunci a navíc máme v létě spoustu jiných věcí na práci než pravidelné mazání a starost o pokožku. Takže jak na to?

Přejít na sekci článku:

Sulfáty ve sprše?

Sulfáty ve sprše? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Sulfáty jsou kámoši. Ve složení je poznáte podle slovíčka sulfate nebo podle zkratek, jako je SLS (Sodium Lauryl Sulfate) nebo SLES (Sodium Laureth Sulfate). To jsou ty dva nejpoužívanější a taky nejhorší. Protože nejvíc vysušují. Ale sulfáty jsou jinak kámoši... dělají totiž hromadu pěny. Ve vaně, ve sprše, v šamponech nebo v mýdle. Chcete pěnu? Vezměte si na pomoc sulfáty. Pění, pěna umývá, navíc voní... a pořádná sprcha by nebyla bez bublinek ta pravá. Opravdu?

Sulfáty ale mají i svou temnou stránku. Vysušují. Což ono pokud máte třeba suchou pokožku, tak vás beztak vysušuje už samotná voda. Tak se prostě po sprše namažete něčím mastnějším a problém je vyřešen. V létě se nám ale mazat nechce. Je nám horko a vrstva hutného krému na pokožce působí skoro jako další vrstva oblečení, což nikdo z nás při tropických třicítkách a horkých nocích nevítá s nadšením. Je tedy lepší spolehnout se na sprchování bez sulfátů.

Co ale místo sulfátů a sprchového gelu? Sprchujte se krémem. Zní to divně? Ale vůbec není. Sprchové krémy od Weledy mají lehkou krémově našlehanou konzistenci, při styku s vodou vytváří mléčnou jemnou pěnu, která umyje všechny nečistoty, pot a špínu. K pořádnému umytí hromadu bublinek opravdu nepotřebujete. Jde to i jemně s Weledou, navíc bez zbytečného poškozování a vysušování pokožky. Sprchové krémy obsahují samé přírodní výživné látky, jako jsou oleje a rostlinné extrakty, které pokožku nejen umývají, ale hlavně o ni pečují se silou čisté přírody. Vybírat můžete z 9 voňavých variant.

Související produkt
Sprchový šampon bez mýdla 2 v 1 na vlasy a tělo červené bobule 250 ml
Coslys / 164 Kč
Přírodní šampon 2v1 s organickými výtažky z aloe vera a tužebníku šetrně čistí pokožku i myje vlasy. Má sladkou ovocnou vůni.
Detail produktu