Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čemu a proč se v létě vyvarovat při sprchování?

Čemu a proč se v létě vyvarovat při sprchování? Sprchujeme se letně.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Esenciální oleje a sluníčko?

Esenciální oleje a sluníčko? zdroj: shutterstock.com

Esenciální oleje jsou skvělé. Dodávají kosmetice vůni, pomáhají pečovat o pokožku, navíc dokáží i prodloužit trvanlivost přírodní kosmetiky. A tak je najdeme skoro všude. V krémech, ve sprchových gelech nebo v šamponech. Pro tu krásnou vůni, kterou příroda nabízí v tolika variantách. Pokud máte ale citlivou pokožku, tak si nejspíš dáváte na esenciální oleje pozor. Můžou být totiž potenciálně dráždivé a můžou způsobovat různé kožní problémy, jako vyrážku nebo ekzém. A v létě bychom si měli dávat na esenciální oleje pozor všichni. Víte totiž, že některé z nich můžou dělat pokožku fotosenzitivní?

Co to vlastně znamená? Fotosenzitivní je pokožka, která má zvýšenou citlivost na sluneční záření. Některé esenciální oleje pak působí tak, že fotosenzitivitu pokožky zvyšují. Kůže potom může reagovat přehnaně na sluneční záření, snadno se spálí, tvoří se pigmentové skvrny nebo může být pokožka podrážděná od sluníčka, začnou se tvořit pupínky a sluneční alergie. Proto bychom se po použití některých esenciálních olejů měli vyhnout pobytu na sluníčku až dva dny. A které oleje jsou se sluníčkem neslučitelné? Citrusové oleje, jako je například citronový, pomerančový nebo mandarinkový, stejně tak bergamot a andělika.

Citrusy tak sice možná pěkně letně voní, ale pokud máte pokožku citlivou na sluníčko, tak je lepší se jim v letních měsících vyhnout. Zapomeňte na všechny ty citrusové, pomerančové, grepové a mandarinkové sprchové gely a raději sáhněte po jemnějších a bezpečnějších variantách. Třeba po Sprchovém šamponu bez mýdla od Coslysu ve variantě obilí. Ten voní tak jemně a navíc obilné výtažky pokožku posilují a uklidňují, zároveň ji hydratují a pečují o ni. Sprchový gel je tak vhodný například i po opalování, kdy zjemní kůži podrážděnou od sluníčka a zlepší její regeneraci.