Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o rty v zimě

Péče o rty v zimě Správná péče pomůže předejít suchým a rozpraskaným rtům.
Renata Ježková
4,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Rty v zimě….vyživujeme

Rty v zimě vyživujte zdroj: shutterstock.com

Dobrý balzám na rty by měl vždycky obsahovat dva druhy ingrediencí - takové, které rty chrání, to jest másla nebo oleje, které na kůži vytvoří film, ale do kůže neproniknou, a takové, které do ní naopak proniknou a vyživí ji. Jednoduše řečeno to, co se nevstřebává, kůži chrání, co se vstřebává, ji vyživí. A tyto dvě složky by měly být v balzámu vyvážené, protože jinak máme rty sice pěkné, ale musíme mazat pořád nebo naopak jsou evidentně chráněné, ale stejně vysychají a nejsou v kondici.

Za výživu pak jsou zodpovědné většinou rostlinné oleje, takže tam už si můžeme vybírat více. Velmi oblíbeným je avokádový olej, který velmi dobře ošetřuje suchou pleť obecně, jojobový nebo konopný. Třešničkou na dortu pak jsou méně běžné oleje jako rakytníkový, malinový, šípkový, arganový nebo pupalkový. Rtům bychom totiž měli dopřávat stejnou výživy a péči jako pleti obličeje, pokud chceme, aby byly zdravé a krásné.

Nicméně čas od času se stane, že i přes naši snahu až tak krásné nejsou - zima je totiž ideální doba pro opary. Opar je sice virového původu, ale jeho vznik je podmíněn více faktory a mezi nejčastější patří právě různá nachlazení a virózy, případně stresové situace jako jsou roční uzávěrky, zkouškové období nebo daňová přiznání. Obecně můžeme říct, že se objeví zároveň s oslabením imunity. Ideální je samozřejmě prevence jako například rakytníkový olej, ale když už se přeci jen zadaří, je dobré sáhnout například po konopné masti s propolisem firmy Delibutus nebo vodě z mrtvého moře, které opar vysuší, desinfikují zánětlivá ložiska a hojí poškozenou kůži.