Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pleť jako z alabastru - přírodní bělící krémy

Pleť jako z alabastru - přírodní bělící krémy Bělící krém se nám hodí nejen k zesvětlení pleti, ale také k eliminaci flíčků či jizviček.
Renata Ježková
3,8 5
4

Pleť jako z alabastru - přírodní bělící krémy zdroj: shutterstock.com

Přestože při slovním spojení “bělení pleti” naskočí mnohým z nás ne zcela přirozená vizáž krále popu, tak ve skutečnosti se nějaký zesvětlující, rozjasňující či bělící krém občas hodí každému. Pigmentové skvrny, flíčky po akné, jizvičky či nerovnoměrně se opalující pleť nebo jen touha podobat se co nejvíce Sněhurce občas postihne většinu z nás. A právě nepěkné výsledky a důsledky snahy výše zmíněné celebrity nás logicky dovedou ke zjištění, že v tomto případě by možná bylo lepší a bezpečnější zkusit minimálně v první instanci přírodu. Protože když to nezabere, tak vypálit si díru do obličeje nějakým prima dryjákem můžete zkusit vždycky. Jenže to nejspíš nebude potřeba, protože ono to většinou zabere.

Přejít na sekci článku:

Ať žijí kyseliny

Ať žijí kyseliny zdroj: shutterstock.com

Zesvětlující či rozjasňující jsou prakticky všechny přípravky, které obsahují ovocné kyseliny. Jak moc fungují, to záleží na obsahu a druhu kyselin. Princip ale zůstává stejný - kyseliny doslova sežerou odumřelé buňky kůže a tím pádem odkryjí novou vrstvu. Toto je princip chemického peelingu a bělící krém je v podstatě takový jeho slabý odvar, který působí pomaleji a postupně, díky pravidelné každodenní aplikaci. Takže pokud si vybíráme přípravky jemné, určené k domácímu použití a dodržujeme doporučení výrobce (po aplikaci některých produktů je potřeba vyhýbat se slunci), tak je výsledek často velmi uspokojivý.

Takže pokud řešíme pouze barevné nerovnosti, nestejnoměrný tón pleti nebo třeba flíčky po akné, prvním krokem může být enzymatický peeling či maska. Ty se hodí i v případě, že nás nic barevného v obličeji netrápí a pouze chceme pleť hezky projasnit. Další devizou enzymatických peelingů a masek je prevence pupínků a redukce černých teček, ovšem obojí platí v případě pravidelného používání po delší dobu. Že to vážně funguje se projevilo i v tom, že enzymatická maska Evolve patřila v minulém roce mezi nejprodávanější produkty Biooo.cz.

Nicméně na pravidelnou dlouhodobou péči je přece jen jistější zvolit krém, případně je možné krém i masku (peeling) kombinovat. Bělící krém Naobay využívá aktivních výtažků z manga, které mají prokázané zesvětlující účinky na pleť. Doporučené používání je dvakrát denně po dobu deseti týdnů, ale vzhledem k čistě přírodnímu složení můžeme krém používat místo běžného denního či nočního krému i s nižší frekvencí - výsledky nebudou tak výrazné, nicméně sjednocení tónu pleti se rozhodně dočkáme. Ale jako u všech přípravků, které využívají ovocné kyseliny je nutné dbát na dostatečnou ochranu před sluncem a nepodceňovat přírodní opalovací krémy, případně vyměnit náš běžný makeup za minerální, který poskytuje při běžném počasí a provozu dostatečnou ochranu před sluncem a hlavně jsme schopni kdykoliv zkontrolovat, je-li skutečně na svém místě.