Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pleť jako z alabastru - přírodní bělící krémy

Pleť jako z alabastru - přírodní bělící krémy Bělící krém se nám hodí nejen k zesvětlení pleti, ale také k eliminaci flíčků či jizviček.
Renata Ježková
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Zázračný Neem

Zázračný Neem zdroj: shutterstock.com

Neem neboli nimba je jedním z těch multifunkčních přírodních pokladů, u nichž máte pocit, že si autor popisků buď musí vymýšlet nebo (máte-li v něj důvěru) že nic jiného už nebudete v životě potřebovat. V případě nimby je to skoro pravda. Jde o čistě přírodní antibiotikum, které nás umí zbavit všemožných bakterií, plísní a dalších neplech, regeneruje a hojí pokožku a zvyšuje její obranyschopnost. Pomáhá při akné, ekzémech, lupénce i seboroické dermatitidě. Je oblíbenou součástí ajurvédských preparátů, ať už k vnějšímu nebo vnitřnímu užití. Ale jeho skvělé léčivé vlastnosti logicky mírně zastínily ty estetické. Protože také velmi dobře vyrovnává barevný tón pleti a zesvětluje pigmentové skvrny.

Téměř každá část rostliny má léčivé vlastnosti a je ji možné využít a díky tomu mají přípravky s nimbou mnoho podob a je možné si vybrat. Asi nejjednodušší na použití je samozřejmě krém. Ten od značky Organix South, která se na produkty s organickou nimbou specializuje, má dokonce i přímo bělící variantu, kde pečlivě vybraná směs dalších rostlinných výtažků posiluje schopnosti nimby eliminovat nežádoucí zabarvení pleti, sjednotit její barvu a předcházet dalším skvrnám. Skvělý výběr pečujících látek (jojoba, avokádo, Aloe) se pak postará o to, aby pleť měla nejen krásnou barvu, ale byla v dobré kondici, zdravá a vyživená.

Ale nechcete-li měnit svůj stávající krém, ani pak se nemusíte účinků nimby vzdát. Prášek z nimbových listů nebo nimbový olej jsou produkty, které můžeme používat buď samostatně nebo jimi vylepšit některý z našich stávajících kosmetických rituálů. Nimbový prášek je vynikající pleťová maska, do které můžeme přidat další ingredience dle libosti. Aloe vera pro hydrataci, rakytníkový olej jako antioxidant, zelený jíl pro čistou pleť nebo růžový hydrolát pro zklidnění. Nimbový olej sice není z těch nejvoňavějších (má mírné aroma s nádechem česneku), ale stačí ho pár kapek pod krém místo séra nebo přimíchat do naší stávající péče. A pokud chcete skutečnou bombu na pigmentové skvrny, umíchejte si lokální péči z nimbového prášku, citronové šťávy a přidejte pár kapek nimbového oleje. Při pravidelném použití pak pigmentové skvrny krásně mizí, ale opět nesmíme zapomínat na sluneční ochranu nejen ošetřených částí obličeje.

Související produkt
Práškový antibakteriální přípravek na obličej Neem 100 g
Ayumi / 125 Kč
Prášek z listů nimby efektivně čistí pleť do hloubky, brání vzniku pupínků a tvorbě černých teček. Má výjimečné antibakteriální a hojivé vlastnosti a lze jej použít na aknózní pokožku i na jizvy.
Detail produktu