Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pořiďte si tu nejzdravější opalovací péči

Pořiďte si tu nejzdravější opalovací péči Léto si žádá novou opalovací kosmetiku. Pořiďte si její přírodnější variantu, bude se vám to líbit.
Pavlína Klaudová
3,8 5
4

Pořiďte si tu nejzdravější opalovací péči zdroj: unsplash.com

Než se rozhodnete vysvléct do plavek, skočte si k nám do Biooo pro nějaký ten přírodní opalovací prostředek. Opalovat se chce každý, spálit se nechce nikdo. A přesně proto je tady celá škála výrobků pro slunící proces i následné ošetření nachytaného bronzu. I když není nabídka bio opalovací péče tak široká jako ji známe z klasických drogerií, poskytuje přesně to, co potřebujeme, abychom si zachovali krásné opálení a zároveň byli dostatečně chránění před škodlivými účinky UV záření.

Opalujte se. Přírodně!

Opálený vzhled je populární skoro všude na světě. Děláme možné i nemožné pro to, abychom měli co nejkrásnější, pěstěnou, bronzovou pleť. Obdiv okolí, když přijedeme z dovolené, prostě stojí za to. Mnoho z nás je zvyklých na určitou značku opalovacího krému po několik let. A když v rámci inovace výrobce změní složení nebo vůni, jsme zklamaní. Ne, nemusíme smutnit. Stačí vyměnit chemické opalovací koktejly za přírodnější varianty. Obsahují šetrnější, ne tak agresivní složky, které jsou přátelštější k pokožce. A když už jsme u té chemie v opalovacích přípravcích, víte, jakou chybu děláme nejčastěji, když je kupujeme? Zaměřujeme se pouze na UV faktor.

Přitom rozdíly mezi konvenční a bio opalovací péčí jsou opravdu propastné. Co určitě nenajdete v přírodnějších variantách opalovací kosmetiky? Ftaláty, parabeny, silikony nebo syntetické parfemace na bázi ropy, které bývají běžnou součástí klasických krémů na opalování. Jako základ SPF se používají např. chemikálie oxybenzon a benzofenon. Sluneční péče, založená na zmíněných látkách, je často spojována s problémy jako vznik dermatitidy, alergické reakce, problémy dýchacího ústrojí anebo rakovinové bujení.

U bio krémů na opalování se využívají zklidňující výtažky z ovoce, bylin a rostlinné oleje, které jsou doplněné zdraví neškodnými přírodními deriváty. Pokud máme ve složení napsané, že výrobek obsahuje minerální sluneční filtr, nemá to nic společného s minerálními oleji (produkty petrochemického průmyslu). Jedná se o přirozeně se vyskytující látky, do kterých se řadí oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý, běžně používané jako SPF u certifikované bio opalovací kosmetiky.

Péče po opalování lehká jako peříčko

I když se v posledních letech skloňují rostlinné oleje také ve vztahu k opalovacímu procesu samotnému, je lepší si je nechat až a následné ošetření opálené pokožky. Svou roli v nich totiž hrají antioxidanty, které zlepšují hojení kůže, když se spálíte a podporují kvalitní obnovu kožních buněk. Navíc bojují proti předčasnému stárnutí. Bezkonkurenční péči po opalování poskytují květové vody (hydroláty). Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní, ale zároveň takové, které jsou za příjemnou cenu, zkuste ty od Farfally. Zklidňují, příjemně voní, chladí a je to prakticky malý zázrak aromaterapie. Pokud nechcete používat pro ošetření opálené pokožky rostlinné oleje a květové vody, není nic snazšího, než si vybrat některých našich gelů nebo krémů. Ty pleť zklidní a dopřejí ji patřičnou hydrataci.

Hledáte-li nekompromisní kvalitu a za rozumnou cenu, vyzkoušejte výrobky od Weledy nebo Lavery, které jsou oblíbené po celém světě. Poskytují kvalitní, přírodní podporu opálení, zvláčňují. Pokud si ale chcete dopřát skutečný luxus v podobě té nejčistší kosmetiky obohacené spagyrickými esencemi, sáhněte po letní řadě Summer Time německé biodynamické značky Martina Gebhardt. Jejich velkou výhodou je, že díky skvělému složení jsou vhodné k celoroční péči a bezproblémů uspokojí i velmi náročnou pleť.

Související produkt
Summer Time zklidňující mléko po opalování 150 ml
Martina Gebhardt / 615 Kč
Zklidňující mléko je skvělým společníkem pro ošetření pokožky obličeje i těla po pobytu na sluníčku. Pleť zklidňuje, mírní příznaky podráždění a současně zvýrazňuje a podporuje opálení.
Detail produktu