Pořiďte si tu nejzdravější opalovací péči

3,8 5
4

Pořiďte si tu nejzdravější opalovací péčizdroj: unsplash.com

Než se rozhodnete vysvléct do plavek, skočte si k nám do Biooo pro nějaký ten přírodní opalovací prostředek. Opalovat se chce každý, spálit se nechce nikdo. A přesně proto je tady celá škála výrobků pro slunící proces i následné ošetření nachytaného bronzu. I když není nabídka bio opalovací péče tak široká jako ji známe z klasických drogerií, poskytuje přesně to, co potřebujeme, abychom si zachovali krásné opálení a zároveň byli dostatečně chránění před škodlivými účinky UV záření.

Opalujte se. Přírodně!

Opálený vzhled je populární skoro všude na světě. Děláme možné i nemožné pro to, abychom měli co nejkrásnější, pěstěnou, bronzovou pleť. Obdiv okolí, když přijedeme z dovolené, prostě stojí za to. Mnoho z nás je zvyklých na určitou značku opalovacího krému po několik let. A když v rámci inovace výrobce změní složení nebo vůni, jsme zklamaní. Ne, nemusíme smutnit. Stačí vyměnit chemické opalovací koktejly za přírodnější varianty. Obsahují šetrnější, ne tak agresivní složky, které jsou přátelštější k pokožce. A když už jsme u té chemie v opalovacích přípravcích, víte, jakou chybu děláme nejčastěji, když je kupujeme? Zaměřujeme se pouze na UV faktor.

Přitom rozdíly mezi konvenční a bio opalovací péčí jsou opravdu propastné. Co určitě nenajdete v přírodnějších variantách opalovací kosmetiky? Ftaláty, parabeny, silikony nebo syntetické parfemace na bázi ropy, které bývají běžnou součástí klasických krémů na opalování. Jako základ SPF se používají např. chemikálie oxybenzon a benzofenon. Sluneční péče, založená na zmíněných látkách, je často spojována s problémy jako vznik dermatitidy, alergické reakce, problémy dýchacího ústrojí anebo rakovinové bujení.

U bio krémů na opalování se využívají zklidňující výtažky z ovoce, bylin a rostlinné oleje, které jsou doplněné zdraví neškodnými přírodními deriváty. Pokud máme ve složení napsané, že výrobek obsahuje minerální sluneční filtr, nemá to nic společného s minerálními oleji (produkty petrochemického průmyslu). Jedná se o přirozeně se vyskytující látky, do kterých se řadí oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý, běžně používané jako SPF u certifikované bio opalovací kosmetiky.

Péče po opalování lehká jako peříčko

I když se v posledních letech skloňují rostlinné oleje také ve vztahu k opalovacímu procesu samotnému, je lepší si je nechat až a následné ošetření opálené pokožky. Svou roli v nich totiž hrají antioxidanty, které zlepšují hojení kůže, když se spálíte a podporují kvalitní obnovu kožních buněk. Navíc bojují proti předčasnému stárnutí. Bezkonkurenční péči po opalování poskytují květové vody (hydroláty). Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní, ale zároveň takové, které jsou za příjemnou cenu, zkuste ty od Farfally. Zklidňují, příjemně voní, chladí a je to prakticky malý zázrak aromaterapie. Pokud nechcete používat pro ošetření opálené pokožky rostlinné oleje a květové vody, není nic snazšího, než si vybrat některých našich gelů nebo krémů. Ty pleť zklidní a dopřejí ji patřičnou hydrataci.

Hledáte-li nekompromisní kvalitu a za rozumnou cenu, vyzkoušejte výrobky od Weledy nebo Lavery, které jsou oblíbené po celém světě. Poskytují kvalitní, přírodní podporu opálení, zvláčňují. Pokud si ale chcete dopřát skutečný luxus v podobě té nejčistší kosmetiky obohacené spagyrickými esencemi, sáhněte po letní řadě Summer Time německé biodynamické značky Martina Gebhardt. Jejich velkou výhodou je, že díky skvělému složení jsou vhodné k celoroční péči a bezproblémů uspokojí i velmi náročnou pleť.