Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní kosmetika bez vody

Přírodní kosmetika bez vody Jaké benefity nabízí bezvodá přírodní kosmetika oproti běžným produktům a pro koho je vhodná?
Renata Ježková
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Víc než voda - Aloe

Víc než voda - Aloe zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Protože olejová péče je sice fajn, ale ne každému vyhovuje konzistence, navíc ta hydratace taky není úplně od věci. Takže některé značky na to jdou od lesa a vodu nezavrhují, nýbrž nahradí. A když už, tak ji samozřejmě chcete nahradit něčím lepším… a tady se nám přímo nabízí právě Aloe vera. Přestože většina z nás zná gel z Aloe vera, který se často tváří, že je přírodnější než samotná rostlina, tak prvotním produktem je šťáva, která je skutečně jen o málo hutnější než voda. A přestože je nám velmi prospěšná hlavně vnitřně, tak má naprosto úžasné účinky při zevním použití na pleť. Jednak je plná prospěšných látek, jednak ji pleť dokáže vstřebat, takže skutečně zvýší hydrataci svrchních vrstev pokožky, takže pokud to s hydratací myslíte vážně, vsaďte určitě na Aloe.

A jestli někdo bere Aloe skutečně vážně, tak je to Santaverde. Tak vážně, že si dokonce pěstuje vlastní, aby měli pod kontrolou vše od začátku až do konce. A tak si můžeme dopřát kosmetickou péči bez jediné kapky vody, ale v krocích, na jaké jsme zvyklí. Odlíčení (mléko), umytí (gel), tonizace (tonikum), péče (krém), extra péče (sérum, masky). Jako jedna z mála značek vám Santaverde nabídne jiné, ale velmi logické rozdělení krémů, a sice podle textury od nejhutnějšího (rich) po nejlehčí (light). Navíc ještě v rozlišení s parfemací a bez. Pod parfemací si samozřejmě představte jen čistě přírodní složky, v tomto případě éterické oleje, které jsou zde ale jen v mizivé koncentraci, skutečně jen za účelem vylepšení vůně. Pokud by vám to bylo málo, zařaďte si Aloe vera i do svého jídelníčku, abyste pokožku podpořili i zevnitř.

Je-li na vás ale Santaverde příliš neosobní a studené, tak sáhněte po jiné značce, která místo vody využívá šťávu z Aloe a je tak žhavá, že už ani víc být nemůže. Pochází totiž přímo z pouště, takže o dehydrataci opravdu něco ví - Faran. A právě horká poušť dala vzniknout péči, která nespoléhá na vodu (která v poušti dlouho nevydrží), ale právě na Aloe, oleje, másla a éterické oleje, kterých využívá jako účinných složek pro prakticky všechny své produkty. Díky nim jsou všechny produkty opravdu velmi účinné, ale nemusejí vyhovovat extrémně citlivé pleti, která není s éterickými oleji příliš sžitá. Faran v sobě totiž nese otisk energie místa svého vzniku - poušť není pro každého, ale jakmile si ji zamilujete, není cesty zpět.

Související produkt
Pleťový krém light 30 ml
Santaverde / 734 Kč
Pleťový krém bez parfemace s aloe vera poskytuje pokožce hydrataci a zároveň podporuje regeneraci. Díky lehkému složení je výborným pomocníkem pro mastnou a smíšenou pleť.
Detail produktu