Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní kosmetika bez vody

5.0 5
6

Přejít na sekci článku:

Bříza je nová černá

Bříza je nová černá zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Vypadá to jako voda, chutná to skoro jako voda, ale není to voda. Nebo tak možná živá voda, to by ještě šlo. Protože ona to svým způsobem voda je, jen tak nějak přefiltrovaná přes strom - přes břízu. Bříza, která nám připadá jako ten nejobyčejnější strom, má totiž jednu neobyčejnou vlastnost. Dokáže ze země vytáhnout tak velké množství vody, že ji z ní můžeme doslova stáčet. Ta nejlepší březová šťáva (nebo míza, chcete-li) se získává přesně tak - strom se nařízne tak, aby ho to nijak trvale nepoškodilo a odkapávající míza se zachytává do připravených nádob. Kompletní článek o účincích březové šťávy si můžete přečíst zde. Obsahuje velké množství, minerálů, antioxidantů a dalších látek, které jsou prospěšné samozřejmě hlavně vnitřně, ale stejným způsobem i zevně.

Svojí detoxikační schopností je přímo předurčena k péči o tělo a celá produktová řada proti celulitidě značky Weleda je na této její schopnosti založena. Ale vytěžit z jejích schopností maximum pro pleť se podařilo lotyšské značce Mádara, jejíž řada pro zralou pleť obsahuje místo vody právě březovou šťávu. Díky lehoučké konzistenci šťávy, kterou skutečně nerozeznáme od obyčejné vody, jsou všechny přípravky tak lehké, jak jen mohou být, výborně se vstřebávají, ale jejich účinnost je skutečně nadstandardní. Spojení březové šťávy a patentovaného bylinného komplexu Gallium 7, který využívá síly těch nejúčinnějších bylin, které severská příroda nabízí, umožnilo vznik ucelené řadě produktů, které jsou svojí texturou a snadnou vstřebatelností určené pro jakoukoliv věkovou skupinu, ale svými účinky ohromí zejména ty, které začínají v kosmetice hledat tak trochu záchranu před zjevnými známkami ubíhajícího času.

Ale stejně jako u Aloe platí i u břízy, že chceme-li o pleť pečovat skutečně pořádně, neměli bychom se omezit na vnější použití a kosmetiku, ale podpořit náš organismus i vnitřně. Což je v případě březové šťávy snad ještě snazší (a hlavně příjemnější!) než u Aloe. Ta nám totiž může zastoupit běžné nápoje, zejména takové, od kterých čekáme nějakou přidanou hodnotu, takže ji ocení zejména sportovci, rekonvalescenti nebo osoby s problémovou imunitou. Můžeme ji mít po ruce pokaždé, kdy potřebujeme dobít baterky a bude to dobíjení navíc velmi příjemné, protože jak samotná, tak s příchutěmi, které značka Sealand Birk nabízí, se jedná o velmi osvěžující záležitost. Navíc neobsahuje žádný cukr, pouze přirozeně v ní se vyskytující xylitol. Ten navíc chrání před zubním kazem, což ocení i rodiče malých dětí, kterým mohou březovou šťávou nahradit část pitného režimu.

Související produkt
Březový olej na celulitidu 100 ml
Weleda / 524 Kč
Březový olej na celulitidu sází na vzácné rostlinné složky, které si s pomerančovou kůží dokážou krásně poradit.
Detail produktu