Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dětská Weleda slaví 30

Dětská Weleda slaví 30 zdroj: shutterstock.com

Každý, komu už třicet bylo, ví, že to není jen tak, že to je skutečný mezník. Do té doby se totiž můžeme tvářit, že věci jsou tak trochu nanečisto, že si testujeme a hledáme hranice, ukotvení, uplatnění, ale po třicítce se čeká, že už máme jasno. Že víme, kdo jsme, kam jdeme a dokážeme v tomto smyslu činit nějaké smysluplné kroky. Ale pokud má třicet let nějaký výrobek, navíc v tak dynamické branži jakou kosmetika beze sporu je, tak to už je víc než jen signál, že ho máme brát vážně. Tady už se dostáváme do pomyslné síně slávy.

Přejít na sekci článku:

Happy birthday Calendula

Happy birthday Calendula zdroj: shutterstock.com

Každá značka má své evergreeny, podle kterých můžeme usuzovat na její skutečný profil. Tak třeba nejmenovaná značka luxusní konvenční kosmetiky, kterou proslavil léčivý krém ve vazelínovém základu určený původně pro namožené šlachy koní. Postavme vedle toho čistě přírodní kojenecký krém Weleda pro ty nejmenší děti a možná budeme muset maličko předefinovat slovo luxus. Protože má-li být luxus především kvalita, tak to je zde splněno dokonale. Pro děti totiž vždy hledáme tu skutečnou kvalitu, těm je jedno, co má krém napsáno na obalu. A pokud je produkt v nabídce značky již třicet let a ještě se jedná o celosvětově nejprodávanější řadu, tak je zřejmé, že tady kvalita mluví sama za sebe.

Co je dětském kojeneckém krému Weleda tak skvělé, že ho celé generace maminek opakovaně kupují pro svoje nejmenší? Tak především ona klíčová rostlina - měsíček lékařský. je to jedna z nejpoužívanějších a nejskvělejších léčivek, protože dokáže působit dvěma směry - zároveň hojí a regeneruje, ale i chrání a posiluje obranyschopnost kůže. Je protizánětlivý a je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Ale není na světě květ ten, aby se zalíbil miminům všem, takže i v případě měsíčku existuje malé procento alergických reakcí, proto testujete-li ho poprvé, vynechejte jakékoliv další přípravky a namažte menší část pokožky pouze tímto. Toto platí pro zkoušení jakékoliv nové kosmetiky - u miminek absolutně a u dospělých je lépe také, pokud si nejste absolutně jisti snášenlivostí všech složek přípravku.

Ale i v případě, že by vaše miminko evergreenem opovrhlo a avangardně si oblíbilo nějakou nezávislou značku (jako třeba Delibutus), tak nezoufejte, ale naopak - dostlali (nebo spíš dostala) jste do koupelny skvělého pomocníka, kterého už nedáte z ruky. Protože kojenecký měsíčkový krém je velmi prospěšný i dospělé pleti - měsíček hojí a regeneruje drobná poranění, případně pupínky, sezamový olej je jeden z nejjemnějších, který se nejen snadno vstřebává, ale účinně regeneruje pleť. Oxid zinečnatý, který normálně vytváří tu bílou vrstvu, která léčí a chrání před opruzením, zbaví všemožných opruzů i vás - je totiž výborným prostředkem proti pupínkům a různým dalším neplechám. Protože je krém hutnější, tak ho ocení spíše sušší pleť, ale i normální a smíšená ho může užít jako noční kůru, případně do mrazu. Výborně také ochrání pleť před vysušením a podrážděním při koupání v chlorované vodě.