Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč mazat pokožku i v létě?

Proč mazat pokožku i v létě? zdroj: shutterstock.com

Péče o pokožku je spíše přetřásaná každý rok v zimě. Chladné a nepříznivé počasí totiž vysušuje kůži, a ta tak potřebuje hydratační a výživnou péči. V zimě, chladu a mrazu je až úlevné a tak příjemné si pokožku namazat hutným přírodním máslem a v teplém pyžamu s hrnkem horkého čaje se zachumlat pod dekou u televize.

V létě je to ale jiné. To jsme rádi, že se umyjeme a v tom největší horku se určitě mazat ani nechceme. Chceme si co nejvíc užít svěžesti po sprše a rozhodně na sobě nepotřebujeme vrstvu hutného a mastného krému. Krémy a tělová mléka se špatně vsakují a spíš lepí, než příjemně pečují. I tak ale důvody pro mazání jsou.

Přejít na sekci článku:

Pro zklidnění pokožky po celém dni na slunci!

Pro zklidnění pokožky po celém dni na slunci! zdroj: shutterstock.com

Aloe vera je tím nejlepším pomocníkem po horkém dni na slunci. Aloe vera zklidňuje spálenou, hydratuje vysušenou a regeneruje poškozenou pokožku. Navíc se rychle vsakuje a nezanechává ulepený pocit. A přesně takové je i tělové mléko od Santaverde.

Kromě hojné dávky Aloe vera obsahuje i kokosový olej, mandlový olej, kakaové nebo mandlové máslo. A spoustu dalších rostlinných olejů, včetně esenciálních. Složení je hutné a výživné, ale díky Aloe vera zároveň lehké a snadno se vstřebává. Pečuje nejen o poškozenou pokožku, unavenou ze slunce, ale také pomáhá hojit poškození, jako je například bodnutí od hmyzu nebo poškrábání.

Vysoký obsah Aloe vera najdete i u tělových krémů Faran. Značka Faran pochází z izraelské pouště, takže asi nejspíš o horku a péči o pokožku v teplém počasí něco málo u Faranů ví. Tělová mléka jsou tak sice na první pomazání lehká jako vánek díky Aloe vera, ale také jsou výživná a pečující. Posilují pokožku, podporují její regeneraci a navíc chrání před vnějším poškozením. Vyberte si třeba variantu Fruit of Love s jemnou ovocně sladkou vůní.