Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proti pupínkům i vráskám: kyselina mléčná

Proti pupínkům i vráskám: kyselina mléčná Kyselina mléčná se v kosmetice zvládne postarat o pupínky i vrásky.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Proti pupínkům i vráskám: kyselina mléčná zdroj: shutterstock.com

Lactic Acid neboli kyselina mléčná se například tvoří ve svalovině při nadměrné fyzické námaze. A její odbourávání je to, co nás vlastně po cvičení bolí. Je to tedy trošku složitější, ale v podstatě právě teď ne tak úplně důležité. Pojďme se totiž zaměřit na to, co může kyselina mléčná udělat pro pokožku jako součást pečující kosmetiky. Kyseliny se v posledním desetiletí v pečující kosmetice velmi dobře zabydlely. Od ovocných přes salicylovou až po právě tu mléčnou. Ozdravují, bojují proti stárnutí, proti akné a jsou stále populárnější. Co právě kyselina mléčná zvládne udělat pro vaši pleť?

Kyselina mléčná je jednou z AHA kyselin a slouží jako jemný exfoliátor. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, čímž pokožku rozjasňuje, sjednocuje tón pleti a pomáhá i bojovat proti vráskám. Kyselina mléčná je velmi šetrnou alternativou klasického peelingu, dokáže efektivně vyhladit pleť, úplně stejně jako drsný mechanický peeling, zároveň je ale k pleti jemnější a zbytečně ji nedráždí. Kyselinu mléčnou najdete v kosmetice v čistících gelech, v toniku nebo v krémech, které jsou určené pro každodenní použití. Vyšší koncentrace a vyšší účinnost pak hledejte v pleťových maskách a v peelingu, přičemž platí, že pro domácí pravidelné používání je ideální koncentrace kyseliny mléčné maximálně 10 % v produktu.

Přejít na sekci článku:

Pět pravidel používání

Pět pravidel používání zdroj: shutterstock.com

1Myslete na svůj typ pleti. Zatímco například mastná mladá pleť zvládne kyselinu mléčnou ve vysoké koncentraci bez problémů, tak stárnoucí suchá a citlivá může být po použití podrážděná a ještě více citlivá. Tak na to myslete!

2Kyselinu mléčnou kombinujte s dalšími ovocnými kyselinami nebo s mechanickým peelingem opravdu opatrně. Nadměrné používání a kombinace jednotlivých kyselin AHA nebo BHA může pokožce spíš uškodit. Stejně tak kombinace mechanického a kyselinového peelingu.

3Produkty s kyselinou mléčnou používejte spíše večer. Za prvé tak podpoříte obnovu a regeneraci pleti během noci. A za druhé po aplikaci kyseliny mléčné je pokožka oslabená a mnohem víc náchylná například k tvorbě pigmentových skvrn ze sluníčka. 4Přes den používejte krém s vysokým ochranným faktorem proti slunci. Zabráníte tak tvorbě pigmentových skvrn a eliminujete škodlivý vliv slunečních paprsků na pleti. Kyselina mléčná totiž oslabuje přirozenou ochrannou vrstvu, tak na to nezapomínejte a chraňte pokožku proti sluníčku.

5Hydratuje a vyživujte pleť. Snažte se ze své pleťové péče dostat maximum. A tak nezapomínejte pravidelně používat i hydratační a výživné krémy, které navíc díky kyselině mléčné budou působit efektivněji.

Související produkt
Ochranný krém na ruce s propolisem a smilem italským 75 ml
Argital / 289 Kč
Ochranný krém na ruce s propolisem, smilem italským a zeleným jílem obnovuje vysušenou a podrážděnou pokožku rukou. Zvláčňuje a chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Detail produktu