Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: co možná děláte

Pupínkový detektiv: co možná děláte I každodenní běžné činnosti mohou způsobovat akné.
Hana Bartušková
4,7 5
3

Pupínkový detektiv: co možná děláte zdroj: shutterstock.com

Kromě komedogenní kosmetiky a nesprávné péče o pleť může být akné způsobeno i naprosto neškodným zvykem nebo okolností, kterou si ani neuvědomujete. A zhoršujete tak naprosto nevědomky stav své pleti. Například kouření nejen že škodí zdraví, ale také může zhoršovat kvalitu nejen problematické pleti. Stejně tak i stres způsobuje pupínky a případně i akné. Mezi známé záškodníky patří i zvyk sahat si na obličej nebo vymačkávat pupínky a černé tečky každý večer před zrcadlem.

Existuje mnoho důvodů vzniku pupínků, mezi nejčastější patří bakterie, které způsobují právě ucpávání pórů a často vznik podkožních boláčků. Bakterie jsou špatné a jejich nadměrnému výskytu by se měla problematická pokožka vyhýbat. Stejně tak i situacím, kdy se bakterie dostávají na pokožku. Jsou totiž situace, u kterých to možná netušíte, které možná děláte každý den a které navíc můžou za přenos bakterií na obličej a za vznik akné.

Přejít na sekci článku:

Neměníte si dostatečně často ručník

Neměníte si dostatečně často ručník zdroj: shutterstock.com

A to samé může platit i pro povlečení, především polštář. Cokoliv, co se dotýká vašeho obličeje, přebírá z pokožky bakterie, pot a špínu. Vše se na ručníku nebo polštáři hromadí a po několika dnech na takovém ručníku nasbíráte smetí víc než dost. A při každém utření vám ručník jako splátku za oplátku pár těch starých bakterií a potu vrátí. To nechcete, věřte mi.

Řešením je samozřejmě dodržovat pravidelné dostatečně krátké intervaly na výměnu ručníku i polštářového povlečení. Do koupelny si také můžete pořídit malé ručníky pouze na obličej a pravidelně je měnit každý nebo každý druhý den. Zabráníte tak množení bakterií a jejich přenosu zpět na pleť, což je potenciální zdroj nového akné.

Související produkt
Balzám bio karité Konopný 50 ml
Saloos / 201 Kč
Hojivý konopný karité balzám je určen speciálně pro problematickou pokožku. Léčivý konopný olej a bambucké máslo mají antibakteriální, protizánětlivé a regenerační účinky.
Detail produktu