Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: když dobré je špatné

Pupínkový detektiv: když dobré je špatné I dobré věci můžou být bohužel komedogenní.
Hana Bartušková
4,5 5
2

Pupínkový detektiv: když dobré je špatné zdroj: shutterstock.com

Třeba takový kokosový olej. Spousta z nás ho miluje ve vlasech nebo na těle, ale na obličej ho raději nedáváme. Protože je komedogenní.

A taky třeba kakaové máslo. Ta jemná čokoládová vůně, která se drží i na těle. Ale na pleť s ním raději moc experimentovat nebudeme. Protože je komedogenní.

A právě tak je na tom i jedna hvězdná ingredience kosmetiky proti vráskám. Taková, co je plná antioxidantů a minerálů. A taková, co by se jí pleť s akné měla raději vyhnout. Nebo alespoň k ní přistupovat obezřetně. Protože její stupeň komedogenity je 5.

Tak taková je řasa. Sladká i slaná.

Přejít na sekci článku:

Řasy na pleť

Mořská i sladkovodní řasa je jednou z nejvíc trendy potravin poslední doby. Kdysi dávno znali řasu akorát tak ti, co měli problém se štítnou žlázou. Protože prostě jód. No a dneska hledáme po supermarketech trošku té nori na domácí sushi. A v lékárně se ptáme po spirulině, protože je prý na trávení a na hubnutí. Prostě řasa jede. Sladká i slaná.

Postupně řasa pronikla i do kosmetiky. Především v pečující pleťové kosmetice je hvězdou na poli protivráskové péče. Řasy totiž obsahují antioxidanty, které bojují proti předčasnému stárnutí pleti. Ale nejen to. Řasa i hydratuje, regeneruje a revitalizuje. Je skvělá pro suchou a unavenou pleť, dodává minerály a posiluje pokožku proti vnějším vlivům a obnovuje její rovnováhu.

Existuje velké množství druhů řas, mořské, sladkovodní, červené, zelené, hnědé. Každá z řas má jiný poměr účinných látek, ale všechny obsahují velké množství minerálů, jako například jód, železo, sodík, magnesium nebo kalcium. Dále pak vitaminy a aminokyseliny. Řasa je vhodná pro konzumaci i pro kosmetické použití a přináší našemu tělu mnoho dobrého.

Související produkt
Chlorella extra bio, tablety 1200 ks, 300 g
Nástroje Zdraví / 460 Kč
Sladkovodní řasa chlorella je bohatá na množství minerálních látek a vitaminů, a to včetně vitaminu B12 nebo jódu. Podporuje přirozenou vitalitu a energii.
Detail produktu