Přejít na sekci článku:
To špatné
zdroj: shutterstock.com
A mimo jiné také řasa ucpává póry. Její stupeň komedogenity je na hodnotě pět, což značí velmi komedogenní látku a vyšší pravděpodobnost ucpávání pórů a vzniku akné. Komedogenní je nejen řasa, ale i všechny možné řasové výtažky nebo sloučeniny. Co ale tak skvělou přírodní látku a jednu z nejznámějších superpotravin dneška dělá tak nebezpečnou pro aknetickou pokožku?
Hlavní problém s používáním řasy v kosmetice je ten, že dráždí pokožku. To může způsobovat alergie nebo dermatititu, s větší pravděpodobností ale podráždění jen způsobí pupínky a akné. Hlavním důvodem podráždění je právě vysoký podíl jódu v řasách. Naše tělo potřebuje jenom malé množství jódu a to nepotřebné vyloučí buďto vylučovacím systémem nebo potem přes kůži. Jód pak na pokožce vyvolává dráždivou reakci, která vede k ucpávání pórů.
Smutnou zprávou je, že řasa může takto dráždit pokožku i při konzumaci. Pokud tedy máte aknetickou pokožku a jste milovníci sushi, je možné, že zrovna řasa může za zvýšený výskyt pupínků a ucpaných pórů na vaší pleti. Časté pojídání řas, ať už jako součást jídla nebo v potravinových doplňcích může kromě akné způsobovat i zarudlou a podrážděnou pokožku. Takové účinky může mít jakýkoliv druh řasy nebo výtažků z nich, ať už při konzumaci nebo při aplikaci na pokožku jako součást pleťové péče.