Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: opalovací krémy

Pupínkový detektiv: opalovací krémy Vybrat si opalovací krém pro problematickou pokožku není jednoduché.
Hana Bartušková
0,0 5
1

Pupínkový detektiv: opalovací krémy zdroj: shutterstock.com

S teplejším a slunečnějším počasím jsme vytáhli ze skříní i opalovací krémy. Spálená pokožka totiž není žádná sranda. A navíc to může přinést i rakovinu kůže. Pokud ale máte problematickou pokožku s akné a pupínky, tak vybrat ten správný opalovací krém nemusí být snadné. Opalovací krémy totiž často mají tendence ucpávat póry a způsobovat pupínky. Čeho se tedy při výběru opalovacího krému pro problematickou pokožku držet?

Přejít na sekci článku:

Proč používat opalovací krémy?

Proč používat opalovací krémy? zdroj: shutterstock.com

Opalovací krémy bychom měly používat především z důvodu ochrany kůže před sluncem. Rakovina kůže je stále častější a i nepatrné spálení pokožky může rakovinné bujení způsobit. Slunce také přispívá k rychlejšímu stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Možná dneska se vám zdá vaše opálená pokožka mladší a hezčí, ale je možné, že za deset let to bude vypadat trošku jinak. A vaše pleť vám spočítá všechny ty proležené dny na pláži bez opalovacího krému. Dodatečně i s úroky.

Pokud trpíte na akné, tak byste na opalovací krémy určitě neměli zapomínat ještě ze dvou dalších důvodů.

1Slunce může podráždit pokožku a způsobit tvorbu pupínků. Je pravda, že každá pleť reaguje jinak, někomu slunce akné úplně vyléčí, jiný se ale pupínků nezbaví ani během léta. Navíc spálená pokožka je výrazně oslabená a vysušená, což může podnítit další tvorbu akné.

2Aknetická pokožka je náchylná k tvorbě pigmentových skvrn. Místa s pupínky jsou často oslabená, pokožka je tenká a napnutá. Navíc pokud si pupínek vymáčknete, tak zůstává menší jizvička, která se přirozeně hojí až časem. Slunce ovšem může na těchto místech podpořit tvorbu pigmentu, a vznikají tak pigmentové skvrny. A ty se vaší pleti můžou držet mnohem déle než obyčejný pupínek.

Související produkt
Dětský opalovací krém SPF 50+, Baby 50 ml
Eco Cosmetics / 532 Kč
Ochranný sluneční krém s SPF 50 je určen pro tu citlivou dětskou pleť. Jemné složení s rostlinnými výtažky je tak šetrné, že je krém dokonce vhodný i pro ta nejmenší miminka.
Detail produktu