Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: přírodní másla

Pupínkový detektiv: přírodní másla Jak moc jsou komedogenní rostlinná másla?
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Kakaové máslo

Kakaové máslo zdroj: shutterstock.com

Co umí? Kakaové máslo je antioxidační kouzelník. Stejně jako čisté kakao posiluje pokožku proti stárnutí, navíc i regeneruje a vyživuje. A taky strašně krásně voní. Jako kvalitní čokoláda.

Konzistence? Kakaové máslo je hutnější a tužší než to bambucké. Při pokojové teplotě je úplně tuhé a na pokožce se rozpouští velmi pomalu. Díky tomu se celkem špatně nanáší, vytváří na kůži hustou mastnou vrstvu a dlouho se vsakuje.

Komedogenní stupeň? 4

Konečný verdikt? Kakaovému máslu v pleťových krémech a dalších pleťových produktech se spíše vyhněte. Je příliš mastné, dokonce i na suchou pleť, a navíc je komedogenní, může způsobovat pupínky a akné. Krémy s obsahem kakaového másla jsou vhodné spíše pro velmi suchou pokožku, případně stárnoucí pokožku, která ztrácí elasticitu.

Související produkt
Krémová kulička do koupele čokoláda 50 g, 1 ks
Ceano Cosmetics / 62 Kč
Přírodní krémová kulička s kakaovým práškem promění koupel v nevšední zážitek. Nechte svou mysl i pokožku hýčkat mandlovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem.
Detail produktu