Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Ajurvédská pleťová maska aneb Speciální čarodejnický díl

Recenze: Ajurvédská pleťová maska aneb Speciální čarodejnický díl Ajurvédská pleťová maska Eliah Sahil účinně vyčistí ucpané pleťové póry, pokožce poskytne jemný peeling a navíc vám vytvoří hezký čarodejnický vzhled :)
Michaela Vítková
4,6 5
7

Recenze: Ajurvédská pleťová maska aneb Speciální čarodejnický díl zdroj: biooo.cz

Znáte to? Ráno vstanete, dojdete si na toaletu, podrbete kocoura za uchem a vstoupíte do koupelny. Rozsvítíte a řeknete „Dobrý den!“ tomu člověku, který se na Vás dívá ze zrcadla. Občas se prostě stává, že pleť nemá svůj den. Může to být stresem, hormony, jídelníčkem či nemocí. A to je dnes ještě pálení čarodějnic. Co dělat v tomto případě? Já si přivolám svého rytíře v zeleném, který nese zástavu vznešeného rodu Eliah Sahil. Jde vlastně spíše o rytířku, masku se spirulinou, která je skvělou bojovnicí proti akné a černým tečkám.

Maska je balena v plechovce, jejíž víčko má vyříznutý trojúhelník, který dobře slouží k dávkování. V plechovce je 100 gramů prášku, tudíž vydrží opravdu dlouho. Na jednu masku použijete cca 2-3 gramy. Uvnitř obalu se nachází 100% přírodní a veganské složení. Na prvním místě je zelený jíl, který pleť čistí, vyživuje a navrací jí elasticitu. Na druhém se nachází prášek ze spiruliny. Spirulina je mořská řasa, která obsahuje mnoho důležitých živin jako jsou vitaminy A a C, železo, vápník a další. Řasa také hloubkově čistí pleť, díky schopnosti vázat na sebe škodlivé látky. Na třetím místě je emblika lékařská, zvaná také amalaki. Tento indický angrešt má omlazující účinky díky vitaminu C, kterého obsahuje 30x více než pomeranč. Je také velmi silným antioxidantem, tudíž chrání pleť před volnými radikály.

Na dalším místě je heřmánek, který znali již v antice. Heřmánek pomáhá při hojení, vyrážkách i jiných kožních projevech, při popáleninách či zrudnutí. Předposlední místo zaujímá další mořská řasa jménem kumbu, která stejně jako spirulina obsahuje spoustu užitečných látek a minerálů. Poslední místo náleží měsíčku lékařskému, jenž je znám svými antiseptickými a dezinfekčními účinky. Hodí se i pro citlivou a dětskou pleť, kterou chrání, zvlhčuje a pěstí. Takže když se na toto nádherné složení podívám ještě jednou, najdu ingredience, které mi pomohou pleť vyčistit do hloubky a zároveň jsou zde ingredience, které moji pleť zregenerují a zklidní po čištění.

Recenze: Ajurvédská pleťová maska aneb Speciální čarodejnický díl

To byla ta nudnější část, alespoň pro některé z Vás. Teď se vrhneme na aplikaci. Maska má pudrovou konzistenci. Tudíž je nutné ji smíchat s čistou vodou či libovolnou květovou vodou. Na jednu aplikaci použiji zhruba zarovnanou lžičku. Nejsem fanoušek do receptů, proto vždy odsypu od oka. Masku nasypu na talířek a přidám vodu, tak aby z masky vznikla kaše podobné konzistence jako těsto na palačinky. Nesmí být moc tuhá a ani moc tekutá, aby se dala jednoduše aplikovat.

Prášek má šedo- zelenou barvu, ale po smíchání je barva čarodejnicky zelená a je silně cítit spirulinou, vůně se trochu podobá sushi. Přiznám se, že na poprvé mi maska vůbec nevoněla. Bylo to utrpení čekat, dokud nezaschne a já ji budu moci umýt. Ale po prvním smytí a zjištění, jak krásně maska funguje, mi přestal zápach vadit. Spíše naopak, vůně masky mi vždy připomene, jaké zázraky dokáže.

Aplikovat masku můžete prsty či štětcem, například od Barbary Hoffman na podkladovou bázi. Nanesu ji na vyčištěný obličej a krk, vyhnu se rtům a očím. Poté čekám, až maska zaschne a smyji ji. Nejdříve obličej navlhčím vodou a poté jemnými krouživými pohyby masku smyji. Je to takové 2v1, maska a jemný peeling pro pleť.

Recenze: Ajurvédská pleťová maska aneb Speciální čarodejnický díl

Po této proceduře je moje pleť vyčištěná do hloubky a zároveň zklidněná, jelikož ingredience potlačují zarudnutí, což ocení i majitelky citlivější pleti. Maska krásně vyčistí i ucpané póry a po každé aplikaci zmizí i pár černých teček. Pleť je díky masce rozzářená, svěží, jemnější a lépe se mi hojí pupínky. Po aplikaci masky pak pleť ošetřím klasickou denní péčí – tonikum, sérum a krém či olej.

Maska Eliah Sahil je skvělým doplňkem k pravidelné péči o pleť. Cena se zdá vysoká, ale věřte, že maska vydrží opravdu dlouho a rozhodně stojí za ten efekt. Jen nedoporučuji aplikaci na dnešní den, ať Vás neupálí :D

Související produkt
Pleťová maska spirulina 100 g
Eliah Sahil Organic / 475 Kč
Ájurvédská prášková pleťová maska pro svěží a mladistvě působící pleť obsahuje vysoce kvalitní prášek z řas a květů měsíčku lékařského a také výtažek z heřmánku a amalaki.
Detail produktu