Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Čistící pěna Mádara

Recenze: Čistící pěna Mádara Čištění pleti je velice důležitý krok v péči o pokožku, obzvlášť večer, kdy je po celém dni znečištěná a unavená kvůli působení volných radikálů, a tak potřebuje pořádnou vzpruhu.
Sára Goldbergerová
5,0 5
3

Čistící pěna Mádara zdroj: BIOOO.CZ

Čištění pleti je velice důležitý krok v péči o pokožku, obzvlášť večer, kdy je po celém dni znečištěná a unavená kvůli působení volných radikálů a tak potřebuje pořádnou vzpruhu. Jenže ne každého láká vyzbrojit se arzenálem mlék a olejů na čištění pleti, toniky, vatovými tamponky a různými zázraky na odstranění černých teček. Většinou se večer všichni těšíme do postele a nechceme v koupelně ztrácet čas čištěním pleti, kvůli kterému si s tisícem lahviček připadáme jako alchymisté. Pokud je to právě váš případ, nejlepší a nejpraktičtější řešení je čistící pěna. S tou se velice rychle zbavíte všech nečistot a zároveň pleť příjemně osvěžíte a hydratujete.

Jelikož si moc nepotrpím na výše zmíněné vybavení a většinou si vystačím s jednou lahvičkou, v mojí koupelně se vystřídalo hodně čistících pěn. Ne všechny mi ale vyhovovaly: některé pleť příliš vysušovaly a jiné se nedaly použít na odlíčení očního make-upu, protože dráždily oči. Po několika pokusech jsem ale našla tu pravou – čistící pěnu značky Mádara. Pěna je krásně heboučká a má čistou, jemnou vůni. Obsahuje růžovou vodu, výtažky z řebříčku, měsíčku a heřmánku, takže je vhodná pro všechny typy pleti. Růžová voda pěnu nejen příjemně ovoní, ale zároveň pečuje o suchou pleť, řebříček zase šetrně čistí mastnou pokožku a měsíček s heřmánkem působí protizánětlivě a zároveň se postarají o citlivou pleť. Díky těmto výtažkům pěna opravdu nevysouší a důkladně vyčistí každý typ pleti. Jako pěnidlo je použit velmi šetrný tenzid z kokosového oleje, který jemně pění a nenarušuje přirozenou ochrannou vrstvu pleti. Moje pokožka je po použití této pěny vždy krásně hebká, svěží a nemám pocit pnutí, který se po čištění jinými přípravky objevoval. Navíc se dá použít pohodlně ve sprše, kde vám stačí jen voda a ruce, případně kosmetická houbička. Po umytí nemusíte čekat na vstřebání odličovacího mléka nebo oleje a rovnou můžete použít noční péči.

A jak je to s odlíčením očního make-upu? Já používám jen řasenku a občas černou tužku, s čímž si pěna od Mádary hravě poradí. Na výraznější oční make-up je potřeba oči důkladně vymydlit, ale ne každému to může vyhovovat a ne vždycky to stačí. Pokud upřednostňujete výrazné oční líčení a používáte oční stíny a linky, nejspíš se budete muset uchýlit k použití odličovače na olejové bázi. Jestliže se ale líčíte jen málo anebo vůbec, pěna vám určitě bude vyhovovat.

Občas je samozřejmě potřeba pokožku trochu rozmazlit, udělat si čas jen sama pro sebe, naplácat si na obličej nějakou masku či olejový zábal, udělat si hloubkový peeling, prostě dopřát pleti pořádnou výživu a péči, kterou si nepochybně zaslouží. Jenže každá z nás po dlouhém dni jistě ocení, když jde něco udělat rychle a bez zbytečných složitostí. Proto je pro mě čistící pěna od Mádary skvělý kosmetický vynález všedních dnů.

 

Související produkt
Čisticí pěna 150 ml
MÁDARA / 555 Kč
Čisticí pěna jemně očišťuje pokožku na tváři a na krku. Odstraňuje make-up a nečistoty a pročišťuje kožní póry. Pěna nijak nevysušuje pleť, rovněž je možné ji používat na oblast okolo očí.
Detail produktu