Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Domácí rituál na manikúru a pedikúru od Marlay Cosmetics

Domácí rituál na manikúru a pedikúru od Marlay Cosmetics zdroj: Marlay Cosmetics

Značka Marlay Cosmetics je, jak jsme již zmiňovali v předchozím článku, francouzskou značkou zabývající se výrobou BIO produktů pečujících o naše ruce a nohy. Produkty této značky v sobě neobsahují žádné agresivní a dráždivé látky, naopak jsou plné bylin a esenciálních olejů.

Domácí rituál na manikúru a pedikúru, který se mi dostal do rukou na recenzi, mě v mžiku okouzlil. Vzhledem k tomu, že si pravidelně lakuji nehty a téměř na týdenní bázi používám odlakovač, mám nehty i jejich okolí dost vysušené. Podobnou sadu na manikúru a pedikúru jsem již delší dobu hledala. Jakmile se mi tedy naskytla možnost otestovat pro vás produkty značky Marlay Cosmetics, tak jsem neváhala a šla do toho.

Co vše sada pro domácí rituál obsahuje?

Sada pro domácí manikúru a pedikúru obsahuje Obnovující a regenerační emulzi ve 250 ml provedení, Regenerační a reparační krém ve 100 ml provedení, organickou buničitou vatu a kovový pilník. 

Jak jsem postupovala?

Nejprve jsem si sedla a důkladně si přečetla návod, který je uveden přímo na samotné krabici. Podle něj je vhodné jako první začít pracovat s emulzí a následně s regeneračním krémem. 

Emulzi lze aplikovat dvěma různými způsoby, a to buď vytvořením emulze vodného roztoku, ve kterém si namáčíte ruce či nohy a nebo aplikací emulze na buničitou vatu a jejím přikládáním přímo na problémová místa. 

Mně osobně byl sympatičtější první způsob použití, a tak jsem si připravila větší nádobu s teplou vodou a můj domácí rituál mohl započít. 

Jako první jsem se rozhodla zaměřit na péči o nohy. Do nádoby s vodou jsem nalila 3 odměrky Obnovující a regenerační emulze a vytvořila si tak vodní lázeň, do které jsem ponořila nohy na dobu 20 minut. Poté následovalo šetrné odstraňování odumřelé části kůže, a to za pomoci kovového pilníku. 

Byla jsem mile překvapená s jakou lehkostí šly odumřelé části kůže odstranit, a to bez použití jakéhokoliv jiného nástroje. Následovalo opláchnutí nohou vlažnou vodou a nanesení Regeneračního a reparačního krému.

Poté jsem se zaměřila na péči o ruce. Opět jsem si připravila vodní lázeň, tentokrát však postačila menší nádobka s 1 odměrkou Obnovující a regenerační emulze. 

Do připraveného roztoku jsem ponořila pouze prsty, a to na dobu 5 minut. Následně jsem ruce osušila bavlněným ručníkem, poupravila si kůžičky kolem nehtů a opět aplikovala Regenerační a reparační krém, který v okamžiku svého nanesení dokonale splyne s vaší pokožkou bez toho, aby na ní zanechal sebemenší známky mastnoty. 

Bez váhání se tak ihned po jeho nanesení můžete věnovat jakékoliv jiné činnosti. Co bych na krému dále vyzdvihla je pocit svěžesti, který cítíte i hodinu po jeho aplikaci.

Doporučení na závěr

Pokud vás trápí drobné záděrky na rukou či zrohovatělá kůže nohou, tak produkty značky Marlay Cosmetics jsou pro vás jak dělané. Ovšem vzhledem k tomu, že sada pro domácí rituál na manikúru a pedikúru se řadí mezi cenově dražší produkty, tak kdybych měla z celé sady vyzdvihnout jeden jediný produkt, byla by to Obnovující a regenerační emulze, která vám zajistí hebkou pokožku rukou i nohou a zdravě vypadající nehty.