Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Energy Protektin

Recenze: Energy Protektin Pro zmírnění bolesti a svědivosti ekzému sáhněte po Energy Protektin.
Renata Ježková
4,5 5
10

Recenze: Energy Protektin zdroj: shutterstock.com

Bylinné preparáty Energy mám moc ráda a mám jich s dobrými výsledky vyzkoušenou celou řadu. S krémy jsem docela dlouho váhala, upřímně říkám, že z jejich složení nejsem zrovna nadšená. Bylinný komplex, který obsahují, je moc super, ale klidně bych se obešla pár dalších ingrediencí, které obsahují a které patří do mezi ty, kterým se snažím vyhýbat. Nicméně na Protektin jsem četla tolik pěkných recenzí, že ve chvíli, kdy mě přepadl záchvat atopického ekzému, jsem vyměkla a zkusila ho taky.

Ujasněme si hned na začátek jednu věc. Ano, atopický ekzém má vnitřní příčiny. A ano, vlastně vám žádné mazání moc nepomůže. Nicméně ve chvíli, kdy vás všechno svědí a bolí, potřebujete alespoň dočasnou úlevu, abyste se zase mohli sebrat a nějakou příčinu hledat. Zabývám se psychosomatikou dost dlouho a dost podrobně na to, abych věděla, že najít příčinu je jednak pouze začátek léčby, jednak hledat ji sám u sebe je sakra náročné a rozhodně se to málokdy povede ve chvíli, kdy vás něco pekelně bolí a vůbec je vám blbě. Ano, lze ten problém velmi rychle a velmi výrazně zmírnit skutečně jen mentální silou. Ale když vám u toho ještě navíc pomůže něco, díky čemu ty nejhorší příznaky přežijete snáz, tak jen do toho. Protože od toho tu léčiva - hlavně ta přírodní, ta konvenční se v tomto jaksi vymkla kontrole - jsou. Nikoliv proto, aby potlačila symptom a tvářila se, že je hotovo. Ale proto, aby nám ve chvíli, kdy věci dosáhly kritické hranice (kterou nemoc je), udělala víc prostoru k tomu, abychom se dokázali vyléčit. Abychom tu úlevu, kterou nám poskytnou, využili k dalšímu kroku. Proto rozhodně není od věci hledat pomoc, pokud je nám špatně, něco nás bolí, svědí nebo omezuje. Důležité je to, k čemu pak tu úlevu využijeme.

Ale zpátky k Protektinu. Obecně mám s jakýmkoliv mazáním dost problém, protože ekzém si žije svým vlastním životem (a reflektuje tu příčinu ;-) ) a střídavě mokvá a vysychá. Najít něco, co by kůži jen ulevilo, aby aspoň nebolela, je dost problematické. A přesně tohle se Protektinu povedlo. Mazala jsem jím hlavně ta sušší místa, případně oblasti, které mokvaly jen mírně. Dokázal zmírnit jak svědění, tak bolest popraskané kůže. Perfektně zklidnil, samozřejmě ne na strašně dlouho, ale dost dlouho na to, abych si danou oblast nestačila rozškrábat do krve (nejsem zrovna pacient s nejsilnější vůlí na planetě). Z mého pohledu byl jeho přínos jen a jen pozitivní. Nepoužívala jsem jen Protektin, měla jsem plejádu dalších produktů, protože tentokrát se mi ten záchvat ekzému vyvedl fakt parádně. Nicméně Protektin byl jediné mazání, které bylo natolik univerzální, že jsem ho nosila všude s sebou jako pojistku a věděla, že alespoň dočasně pomůže pokaždé.

Protektin je součástí takzvaného Pentagramu Energy, což je komplex pěti bylinných preparátů k vnitřnímu užití a ke každému přináleží také jeden krém. Krém je myšlen jako doplněk bylinných kapek a také se tak používá - většinou se maže na oblast těla, kterou právě řeší kapičky. Protektin přináleží k Regalenu, jehož hlavním tématem je detoxikace a cílí hlavně na játra. To je zřejmé i z účinků krému - místy se kůže může začít loupat. Ale nebylo to pravidlo, Energy přípravky, a hlavně Pentagram, jsou založeny na principech tradiční čínské medicíny a nepůsobí plošně, ale tam a ve chvíli, kdy to je potřeba. Takže některá místa se sloupala, některá občas, něco vůbec. Obecně můžu říct, že mě účinek opravdu příjemně překvapil. Jsem si plně vědoma toho, že atopický ekzém je natolik individuální problém, že co jednomu pomůže, může být pro jiného naprosto bez užitku. Ale v případě Protektinu si myslím, že pokud nenacházíte nic, co by vám nějak výrazně ulevilo, tak určitě stojí za pokus. Já začínám trochu uvažovat o Cytovitalu, který by podpořil regeneraci kůže tam, kde se hojí nejpomaleji…